fbpx

20151003_142637

Mamy piękny, jesienny, ale na szczęście słoneczny dzień. Idealnie wpasuje się w jego klimat chałwa dodająca urody, również z przewagą złotych produktów, z właściwościami na medal. Nie uwierzycie, ale można zrobić coś mega słodkiego i jeszcze zadbać o zdrowie. Sekret oczywiście tkwi w składnikach i czasie jaki potrzebujecie do produkcji. Dosłownie 5 minut, a resztę soboty można wykorzystać do dalszego relaksu :)

Dlaczego dodaje urody? Nie tylko z powodu zaoszczędzonego czasu, który możesz przeznaczyć na kąpiel i maseczki.
Urody dodają składniki:

  • sezam– świetne źródło wapnia, o którym się nie mówi tylko co o mleku, w sezamie jest więcej wapnia, niż w mleku czy jajach. Zawiera żelazo, cynk i przeciwutleniacze (sesamol), tak bardzo potrzebne aby zapobiegać starzeniu się skóry. Wspiera przemianę materii oraz jest źródłem dobrych kwasów tłuszczowych
  • siemię lniane – złoto dla ciała! Zawiera kwasy omega- 3, błonnik i wiele minerałów. Działa przeciwzapalnie i przeciwmiażdżycowo. 
  • miód – mimo, że miód to cukier prosty, ale dzięki przyjaciółkom pszczółkom ma dodatkowe prozdrowotne właściwości, dlatego możemy się na niego czasem skusić. Działa uspokajająco, wzmacniająco na odporność. Przyspiesza gojenie ran. Obecna acetylocholina obniża ciśnienie krwi, a cholina wspiera pracę wątroby. Ma silne działanie antyseptyczne. 
  • olej kokosowy – działa przeciwgrzybicznie, przeciwzapalnie oraz antybakteryjnie. Nie powoduje podwyższenia cholesterolu we krwi. Świetnie sprawdza się w kosmetyce przy dbaniu o włosy oraz skórę jako balsam czy odżywka. 

    To co namówieni? Przecież trzeba dbać o zdrowie, jeszcze jak przyjemnie!

    [yumprint-recipe id=’9′]

Previous

Nawyki żywieniowe kształtują się w domu!

Next

Patrz i podziwiaj!

About Author

Anna Paluch

Jestem psychologiem, psychodietetykiem, szkoleniowcem, autorką szkoleń stacjonarnych oraz e-kursów i webinarów psychodietetycznych dla specjalistów. Już od 5 lat prowadzę Gabinet Psychodietetyczny Flow By Ania, gdzie pomagam naprawiać relacje z jedzeniem, wspieram w wychodzeniu z zaburzeń odżywiania. Udzielam wsparcia psychologicznego w pracy z kryzysem i w pracy nad rozwojem osobistym z zakresu wzmacniania poczucia własnej wartości, pewności siebie czy stawiania granic w relacjach. Wspieram w rozwoju zawodowym w radzeniu sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym. Pracuje holistycznie – korzystam z różnych gałęzi psychologii w oparciu o pracę z wartościami i niewspierającymi przekonaniami.

Check Also