fbpx

 alex-loup-393846-unsplash

Psychologia w odchudzaniu

Webinar psychodietetyczny dla specjalisty

Termin: 30.04.2018
Start: 19.00
Czas trwania 1,5h

Zastanawiasz się dlaczego mimo dobrze opracowanej diety twój klient ma problemy z jej utrzymaniem oraz uzyskaniem zamierzonych efektów? Brak uwzględnienia czynników psychologicznych to najczęstszy powód przerwania odchudzania lub szybkiego efektu jojo. Obwiniasz siebie, klienta, pojawia się niepotrzebna frustracja. Jeżeli pracujesz z klientem przez kilka miesięcy, warto standardowe wizyty poszerzyć o informacje oraz sposoby radzenia sobie z sytuacjami i czynnikami psychologicznymi, które uaktywniają się podczas odchudzania. Podczas webinaru dowiesz się nad jakimi czynnikami psychologicznymi warto pracować z klientem, również dostosowując pod tą sytuację dietę. Przede wszystkim jednak skupimy się na dokładnej analizie sytuacji diety, występujących problemów i sposobów na pracę z nimi. Na jakie problemy warto zwrócić uwagę w poszczególnych obszarach?

  1. Asertywność
  2. Zarządzanie stresem i emocjami.
  3. Organizacja czasu i określanie życiowych priorytetów.
  4. Regeneracja i zarządzanie energią
  5. Praca z motywacją
  6. Uprzednie doświadczenia
  7. Obraz ciała i poczucie własnej wartości

Te obszary mają niebagatelny wpływ na powodzenie procesu zmiany stylu życia. To powinna być zmiana trwała, wymaga czasu, cierpliwości i pracy nad aspektami życia codziennego, których nie podejrzewamy o znaczenie w diecie. 

Jeżeli chcesz być dobrym specjalistą dietetykiem, który stawia w swojej pracy na zasadę pomagać, a nie szkodzić, koniecznie korzystaj z wsparcia psychologów i psychodietetyków, aby zdobyć nowe umiejętności z komunikacji z klientem. Zmiana zaczyna się w głowie, a w głowie osób pragnących dokonania zmiany jest całe mnóstwo sprzeczności. Jako psycholog, psychodietetyk i trener zapraszam na specjalistyczne szkolenie online dla dietetyków, którzy swoją pracę traktują jak misję z trwałym uzyskanym celem.

Koszt: tylko 59 zł w tym:

– 1,5 godz. Specjalistyczne szkolenie psychodietetyczne przeznaczone dla dietetyka z możliwością zadawania pytań

– materiały wysłane po webinarze

– certyfikat uczestnictwa w szkoleniu organizowanym przez Psychologię w Polsce s.p. z.o.o

– nagranie webinaru np. jeżeli nie możesz uczestniczyć w tym terminie, lub po prostu do odsłuchania jako edukacyjny podcast

 

Prowadząca:

Anna Paluch. Jestem psychologiem, psychodietetykiem, specjalistą ds. żywienia, trenerem w Psychologia w Polsce, właścicielką Gabinetu Psychodietetycznego Flow by Ania, autorką projektu “80 dni dookoła zdrowia”, oraz popularnego E-kursu specjalistycznego Psychologia dla dietetyka,  zastępcą redaktor naczelnej w Magazynie Psychologicznym Bang!, ale przede wszystkim lubię i chciałabym inspirować do wprowadzania zmian w swoim stylu życia. Na zdrowie należy patrzeć całościowo i naprawdę trwałe i skuteczne efekty to wynik działań w wielu obszarach. Jednak te kroki są małe i bezbolesne, w ten sposób budują nasze nawyki i zostają z nami na dłużej w przeciwieństwie do szybkich rozwiązań i restrykcji. Szukanie sposobów dzięki narzędziom psychologicznym jak i dietetycznych w podnoszeniu jakości naszego życia jest moją pasją.

REJESTRACJA

 

 

 

Previous

DĄBROWSKA MA TERAZ DOBRY PR!

Next

Równowaga to podstawa! #Zakończenie projektu 90 dni dookoła zdrowia

About Author

Anna Paluch

Jestem psychologiem, psychodietetykiem, szkoleniowcem, autorką szkoleń stacjonarnych oraz e-kursów i webinarów psychodietetycznych dla specjalistów. Już od 5 lat prowadzę Gabinet Psychodietetyczny Flow By Ania, gdzie pomagam naprawiać relacje z jedzeniem, wspieram w wychodzeniu z zaburzeń odżywiania. Udzielam wsparcia psychologicznego w pracy z kryzysem i w pracy nad rozwojem osobistym z zakresu wzmacniania poczucia własnej wartości, pewności siebie czy stawiania granic w relacjach. Wspieram w rozwoju zawodowym w radzeniu sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym. Pracuje holistycznie – korzystam z różnych gałęzi psychologii w oparciu o pracę z wartościami i niewspierającymi przekonaniami.

Check Also