fbpx
bez liczenia i ważenia

Czy można się odchudzać bez liczenia i ważenia? Rozmowa z Dr Lifestyle

Dlaczego chętnie obserwuje pracę i działania Dr Lifestyle? Podziwiam ją za jej autentyczność i bardzo mądre podejście do odchudzania, pozytywne podejście! Bardzo się cieszę, że gości w moim podkaście i miałyśmy okazję porozmawiać o jej nowym produkcie, poradniku „Bez liczenia i ważenia” i o tym jak odchudzać się skutecznie i trwale. Czy można obejść się bez fiksacji na liczeniu każdej kilokalorii? Ba! Nawet trzeba!

Na jakie najważniejsze kwestie w kontekście odchudzania zwróciła nam uwagę Monika?

  • Element kontroli podczas odchudzania jest ważny, w końcu trzeba jeść mniej, żeby schudnąć. Jednak znacznie bardziej ważna jest swoboda w jedzeniu i dostosowanie sposobu odżywiania do siebie. Ważniejsza od liczenia i ważenia, jest dobra relacja z jedzeniem.
  • Potrzebna jest refleksja nad tym, jak nam jest z tym jedzeniem w chwili obecnej i co nas zadowala w kontekście odżywiania czy wyglądu.
  • Nie musi być idealnie, żeby było wystarczająco dobrze. Liczy się każdy krok w stronę odchudzania, każde 5 minut aktywności, każda podjęta decyzja, że nie ulegniesz zachciance. Nie musisz za każdym razem osiągać sukcesu, ale staraj się tam, gdzie możesz, na tyle ile dasz rady.
  • Ważne jest wsłuchanie się w siebie i zdecydowanie czego potrzebuje teraz, na czym mi zależy, co jest dla mnie ważne w kontekście jedzenia, ulegania zachciankom.
  • Nie ignorujmy głodu, szanujmy sytość. Często sygnały głodu i sytości są zaburzone przez lata ignorancji wobec nich. Powrót do spokojnego reagowania na głód, dzięki regularności jedzenia i ograniczeniu podjadania jest kluczowy w zmianie.
  • Dajmy sobie czas, bardzo dużo czasu: na refleksję, na wprowadzanie nowych nawyków, na dostosowanie diety do siebie, na ignorowanie zachcianek, na odzyskanie kontroli nad jedzeniem.
  • Pamiętajmy, że tylko my możemy coś zmienić. To my podejmujemy decyzje i przyjmujemy odpowiedzialność za nasze zdrowie i zmiany. Nie traktujmy jedzenia jako przepustki do zaspokojenia innych ważnych potrzeb.

Bardzo serdecznie zapraszam do odsłuchania tej mądrej i pozytywnej rozmowy o tym, jak skroić dietę na wymiar, ale przestać się fiksować na ważeniu i liczeniu.

Serdecznie zapraszam do odsłuchania podcastu oraz subskrybcji mojego kanału na Spotify oraz iTunes.Czekam na pierwsze opinie, komentarze czy pytania.

Poznaj mojego gościa

Monika Ciesielska znana w sieci jako Dr Lifestyle. Dietetyczka, z bardzo pozytywnym nastawieniem do odchudzania, która przyznaje się, że je pizzę, chipsy i nawet zapija je winem, chyba właśnie dlatego tyle kobiet ufa jej metodom, bo jest autentyczna. Autorka genialnych diet sklepowych, kursów pozytywnego odchudzania i nowego
E-booka „Bez liczenia i ważenia”.

Jeżeli jesteś na etapie zmiany, masz dość diet i wiecznego odchudzania bez skutków, mocno zachęcam do sięgnięcia po E-book Moniki „Bez liczenia i ważenia”, na który teraz jest promocja -15zł na hasło: GŁODNAWIEDZY. Czytając go, co chwila myślałam sobie, że sama chciałabym napisać tak lekko i tak mądrze o odchudzaniu. Polecam z pełną odpowiedzialnością psychodietetyka!

Anna Paluch
Latest posts by Anna Paluch (see all)
Previous

Czerwcowe wyzwanie. Zarządzanie stresem. Kwestionariusz

Next

20 dni dla stresu

About Author

Anna Paluch

Jestem psychologiem, psychodietetykiem, specjalistą ds. żywienia, trenerem w Psychologia w Polsce, właścicielką Gabinetu Psychodietetycznego Flow by Ania, autorką projektu “80 dni dookoła zdrowia”, E-kursów "Zaprojektuj Swój Zdrowy Styl życia", czy "Psycho dla dietetyka" ale przede wszystkim lubię i chciałabym inspirować do wprowadzania zmian w swoim stylu życia. Na zdrowie należy patrzeć całościowo i naprawdę trwałe i skuteczne efekty to wynik działań w wielu obszarach. Jednak te kroki są małe i bezbolesne, w ten sposób budują nasze nawyki i zostają z nami na dłużej w przeciwieństwie do szybkich rozwiązań i restrykcji. Szukanie sposobów dzięki narzędziom psychologicznym jak i dietetycznym w podnoszeniu jakości naszego życia jest moją pasją.

Check Also