fbpx
samokontrola

Wyzwanie: Samokontrola w odchudzaniu (i nie tylko)

Wprowadzanie z pacjentami nowych nawyków nie było by jeszcze takie straszne, o wiele gorzej jest sobie poradzić z wygaszaniem starych nawyków i rezygnowaniem z niezdrowych przyzwyczajeń. Wciąż słyszymy, że tak trudno mi się powstrzymać. Samokontrola – koszmar niespełnionych postanowień? Zapraszam na wyzwanie wzmacniania siły woli, skutecznie i nieprzewidywalnie…

Dokonując różnych zmian, w zakresie zdrowia i nie tylko, często mamy wrażenie, że ucieka z nas zapał jak z dziurawego, dmuchanego materaca, jest coraz bardziej niewygodnie. A przecież na początku był, jeszcze rano było tyle energii i chęci. Co się dzieje z moją silną wolą, że w pewnym momencie, nie jestem w stanie się powstrzymać?

Wiele osób nie uznaje istnienia silnej woli, nie wierzy w możliwość wzmocnienia samokontroli by przed czymś się powstrzymać, przecież zawsze wygra natychmiastowa gratyfikacja (nagroda), wygra przyjemność, regulacja emocji, zachcianka. Przyznaje, mi również trudno uwierzyć, że można w sobie bez problemu wypracować postawę pełną ZEN. Nie wzruszę się na widok słodyczy, przed którymi przez 10 lat nie potrafiłam się powstrzymać w chwilach kryzysu i nie tylko, po prostu nigdy nie potrafiłam. Wierzę jednak, że można zmienić sposób myślenia o tym, czego chcę, na co mam wpływ i jaką DZISIAJ podejmę decyzję. To jest właśnie wzmacnianie samokontroli.

Na samokontrolę wpływa wiele czynników, najważniejsze to okoliczności, dlatego w czasach szybkiego dostępu do wszelkich dóbr tak trudno o silną wolę. Dlatego do tematu samokontroli podczas odchudzania trzeba podejść całościowo i zwrócić uwagę na czynniki, o których raczej zbyt wiele nie myślimy. Nie musisz chcieć się odchudzać, czerpiemy z tego samego zasobu samokontroli dla różnych wyzwań. Więc jeśli tylko masz przed sobą jakieś wyzwanie i trudno o mobilizację, dołącz.

  • Możesz być zaskoczony powiązaniami między silną wolą, a czynnikami, które wpływają na jej poziom.
  • Może niektóre wskazówki i informacje będą ci się wydawały śmieszne.
  • Może trudno będzie ci to zrozumieć, dopóki nie sprawdzisz lub przywołasz w pamięci własnych doświadczeń.

Zapraszam cię do 5 dniowego wyzwania „Samokontrola w odchudzaniu (i nie tylko)”.

Start wyzwania 23 września.

Praktyczne wskazówki z zakresu wzmacniania siły woli dla wszystkich dokonujących zmian i wspierających z dokonywaniu zmian przez podopiecznych. Bo czasem trzeba wykazać się sprytem, zwłaszcza we wzmacnianiu silnej woli!

Przez 5 dni będziesz otrzymywać codziennie maile z informacjami i sposobami, które możesz wykorzystać do wzmacniania samokontroli w odchudzaniu, zmianie stylu życia na zdrowszy, w każdej zmianie, która wymaga motywacji do robienia czegoś lub rezygnowania ze szkodliwego działania. W załączniku otrzymasz arkusz do pracy.

Podczas trwania wyzwania odbędzie się również live na IG. Dołącz już teraz!

Zapisuje się

* indicates required
Zapisuję się do newslettera
Zapisuję się do newslettera: wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celu wysyłki newslettera. W newsletterze czasami przekazywane są informacje o darmowych i płatnych szkoleniach Anny Paluch.

Pamiętaj, że szanuję Twoją prywatność. W każdej chwili możesz zrezygnować z wiadomości i materiałów, które do Ciebie przesyłam.

Wyzwanie jest wstępem do II edycji Mini-ekursów psychodietetycznych.

To 15 konkretnych, tematycznych lekcji w postaci materiałów .pdf oraz nagrań mp3, do odsłuchania w dowolnym miejscu i czasie. Pakiet zawiera 3 bloki tematyczne po 5 lekcji z pełnym zestawem materiałów.  To 15 dni intensywnego rozwoju zawodowego! Startujemy z II edycją już 28 września. 

Tylko teraz, przy okazji II edycji mini-kursów, masz możliwość wykupienia pakietu 3 kursów w dużo niższej cenie. 15 dni intensywnej pracy i ciekawych materiałów. Koszt całości to tylko 199 zł do 28 września. 

Previous

Jak się czuje Twoje ciało dzisiaj? (Podcast)

Next

Czego by chciało ciało? (Podcast)

About Author

Anna Paluch

Jestem psychologiem, psychodietetykiem, szkoleniowcem, autorką szkoleń stacjonarnych oraz e-kursów i webinarów psychodietetycznych dla specjalistów. Już od 5 lat prowadzę Gabinet Psychodietetyczny Flow By Ania, gdzie pomagam naprawiać relacje z jedzeniem, wspieram w wychodzeniu z zaburzeń odżywiania. Udzielam wsparcia psychologicznego w pracy z kryzysem i w pracy nad rozwojem osobistym z zakresu wzmacniania poczucia własnej wartości, pewności siebie czy stawiania granic w relacjach. Wspieram w rozwoju zawodowym w radzeniu sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym. Pracuje holistycznie – korzystam z różnych gałęzi psychologii w oparciu o pracę z wartościami i niewspierającymi przekonaniami.

Check Also