fbpx
Home CIAŁO Bańka chińska – Twoja broń do walki z cellulitem

Bańka chińska – Twoja broń do walki z cellulitem

by Anna Paluch

bikini-865117_1920

Lato zbliża się wielkimi krokami. Już niedługo nadejdą długo wyczekiwane kąpiele w morzu i wygrzewanie się w bikini na plaży. Niestety wiele Kobiet, zamiast korzystać z pięknej pogody, ukrywa bardzo dokładnie każdy skrawek swojego ciała, z obawą że wyjdzie na światło dzienne coś co ma prawie każda z nas-cellulit. Zmora wielu Kobiet, z niewiadomych powodów atakująca właśnie nas. ’’Pomarańczowa skórka”, często kojarzona jest mylnie z osobami otyłymi. Niestety, kobiety szczupłe również miewają problemy z cellulitem. Przyjrzyjmy się bliżej naszemu wrogowi…

Przyczyny powstawania

Cellulit, który często potocznie nazywany jest „pomarańczową skórką” to następstwo nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w tkance podskórnej. W medycynie efekt ten nazywa się lipodystrofią. Upośledza ona krążenie krwi i limfy w zaatakowanej tkance, czego następstwem jest niedotlenienie komórek i ich gorsze ukrwienie. Przypadłość ta najczęściej pojawia się w okresie dojrzewania. Szacuje się, że z cellulitem zmaga się około 85% kobiet w Polsce. Cellulit w większości przypadków pojawia się na takich strefach ciała jak: uda, brzuch, biodra i ramiona.

Dlaczego się pojawia na Twojej skórze? Wśród najczęstszych przyczyn powstawania cellulitu wymienia się siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej. Spędzanie wielu godzin w pozycji siedzącej negatywnie wpływa na przepływ krwi. Inną przyczyną powstawania cellulitu może być niewłaściwa dieta – uboga w produkty organiczne, które nie są faszerowane różnego typu konserwantami. Cellulit może również wywoływać nadwaga i różnego typu substancje szkodliwe – w szczególności zawarta w dymie papierosowym nikotyna.

Musisz jednak pamiętać o tym, że przyczyną powstawania cellulitu mogą być zaburzenia hormonalne. Cellulit jest silnie powiązany z produkcją estrogenu – żeńskiego hormonu. Dlatego też ryzyko pojawienia się na ciele kobiety cellulitu zwiększa się okresie dojrzewania, w trakcie ciąży i karmienia piersią, a także przy menopauzie i w czasie zażywania pigułek antykoncepcyjnych.

Tajna broń – bańka chińska

Bańka chińska bez problemu upora się z pomarańczową skórką! Masaż ten polega na zasadzie zasysania skóry, dzięki czemu dość mocno masowana jest tkanka podskórna ud, pośladków, brzucha, czyli miejsc, w których najczęściej obserwujesz oznaki mało atrakcyjnej skórki pomarańczowej. W trakcie trwania zabiegu przyspiesza również krążenie krwi masowanych miejsc, wpływając na przemianę materii, a tym samym przyczyniając się do rozbijania tkanki tłuszczowej.

Masaż taki działa na zasadzie podciśnienia. W bańce tworzy się ono w momencie usunięcia z niej powietrza, kiedy przyciskamy ją mocno do skóry. Powoduje to zassanie tkanek i wpływa na ich przekrwienie. Jeśli skórze brakuje elastyczności – zabieg powinien pomóc w przywróceniu jej jędrności.

Bardzo ważny w całym zabiegu jest fakt pobudzenia krążenia i płynów ustrojowych, ponieważ dzięki temu szybciej pozbędziesz się z organizmu toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. To właśnie one są jednym z głównych przyczyn powstawania cellulitu (oprócz gromadzącej się nierówno tkanki tłuszczowej).

Masaż bańką chińską trwa ok. 15 – 30 minut, powinien być wykonywany seriach po 10-12 zabiegów. Przy czym powinno się go wykonywać minimum dwa razy w tygodniu. Efektem ubocznym może być zaczerwienienie, czasem małe wybroczyny, które zwykle wchłaniają się w przeciągu kilku dni. Nie jest to przyjemny zabieg, lecz naprawdę warto troszkę pocierpieć aby uzyskać upragniony efekt.

Przeciwskazania

Jak każdy zabieg, masaż bańką chińską oczywiście nie jest dla wszystkich. Główne przeciwskazania to:

  • nowotwory
  • gruźlica
  • podwyższona temperatura ciała
  • menstruacja
  • ciąża
  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • żylaki
  • przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry
  • wysiękowe zapalenie stawów
  • obrzęki niewiadomego pochodzenia

Warto pamiętać, iż walkę z cellulitem dobrze zacząć od środka. Zdrowa dieta i ruch zapewnią nam lepszy wygląd skóry jak i samopoczucia. Masaż bańką chińską będzie idealnym sposobem na walkę z cellulitem, a dieta i wysiłek fizyczny pozytywne wpłyną na całą kondycję skóry. Stosowałaś już kiedyś masaż bańką chińską? Masz wątpliwości co do tego typu masaży? Śmiało pytaj!

You may also like