fbpx
Home PSYCHEPSYCHODIETETYKA DLACZEGO CATERING DIETETYCZNY?

DLACZEGO CATERING DIETETYCZNY?

by Anna Paluch

20160113_085727

Lubimy szukać wymówek, zwłaszcza rozpoczynając swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem czy dietą redukcyjną. Jedną ze sztandarowych wymówek jest chroniczny brak czasu na przygotowywanie posiłków, bo przecież to takie skomplikowane, tyle tego trzeba przygotować i jeszcze spakować do pracy! Istny koszmar! Jak ludzie to robią?

Oczywiście są mistrzowie planowania posiłków, przygotowywania potraw i pakowania w najbardziej designerskie lunchboxy. Kwestia organizacji i nieco późniejszego pójścia spać lub natury porannego skowronka. Możemy próbować ćwiczyć silną wolę we wstawaniu, czy zdobywać tajemną wiedzę w sztuce organizowania czasu mniej lub bardziej skutecznie. Niestety czasem to nie problem naszej złej woli, ale innych czynników sytuacyjnych, w końcu ustajemy w próbach. Nie ma na nas bata! Jest natomiast wyjście z sytuacji, żeby nie polec na diecie. Jakie?

Catering dietetyczny

Dla kogo?

Generalnie dla każdego, kto chce zadbać o to co ma na talerzu. Niemniej jednak najlepiej się sprawdza u osób:

  • Chcących ograniczyć liczbę spożywanych kalorii. Oczywiście, aby dobrać odpowiednią podaż kalorii powinniśmy się udać do dietetyka, który na podstawie analizy i wywiadu określi, która opcja cateringu sprawdzi się najlepiej indywidualnie. Cateringi dietetyczne najczęściej proponują kilka opcji kalorycznych np. 1200 kcal, 1500 kcal, 2000 kcal. Samemu ciężko o określenie zapotrzebowania, ale zapewne firma cateringowa zaproponuje nawiązanie kontaktu ze specjalistą. 
  • Mających napięty grafik w pracy. Pracujemy coraz więcej, przerwy poświęcamy na pracę, a po powrocie do domu zasiadamy do pracy. Zaraz, chwileczkę, a gdzie czas na regularne posiłki? Nie ma, bo to marnowanie cennego czasu! Pilnowanie regularności, przygotowanie, zjedzenie, a cenne minuty uciekają. Catering dostajesz na biurko (prawie), masz określone proponowane godziny spożywania i przede wszystkim gotową potrawę. Chociaż nie pochwalamy takiego zapracowywania się!
  • Mieszkających samotnie lub samotnie się odchudzających. Nie zawsze cała rodzina chce jeść to samo co osoba na diecie, a przygotowywanie dla każdego zupełnie innego posiłku będzie udręką. Catering świetnie się sprawdzi! Mieszkasz sam? Masz problem z produkcją pojedynczych porcji potraw, a i nie zamierzasz jeść cały tydzień tego samego? Catering świetnie się sprawdzi!
  • Wszystkich, którym daleko do Jamie’go Olivera czy Gordona Ramsaya. Nie każdy musi lubić gotować, nie każdy ma w genach wałek i chochlę. Natomiast każdy lubi dobrze zjeść! Nie musisz się stresować, że przepis jest jak instrukcja z Ikei. Nie warto płakać nad filetem z indyka. Nie trzeba zawracać sobie głowy proporcjami. Możesz mieć wszystko podane na tacy (prawie). Gotowanie jest fajne, ale nie każdy jest do wszystkiego stworzony!

Po co zamawiać?

  • Najczęściej, aby zdrowo i efektywnie schudnąć. Mamy określone kalorie, mamy zbilansowane w białko, węglowodany i tłuszcze posiłki i podzielone na regularne 4-5 porcji. Jest wszystko to co jest konieczne aby zdrowo się odchudzać bez zamartwiania się szczegółami.
  • Aby utrzymywać wypracowane efekty i po prostu zdrowo się odżywiać. Nikt nie mówi, że catering dietetyczny musi oznaczać tylko odchudzanie. Jeśli wybierzesz „pudełka” według zapotrzebowania kalorycznego to po prostu zdrowo jesz. Czyli wracamy do osób, które nie mają czasu, nie mają towarzysza wspólnych posiłków czy towarzysz nie jest zainteresowany zdrowym odżywianiem.

Gdzie i jak zamawiać?

Najlepiej w okolicy. Mamy pewność świeżości dostarczonych produktów. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać frazę catering dietetyczny i znajdziesz najbliżej zlokalizowane miejsca. Miałam możliwość korzystać z Cateringu Dietetycznego Łysoń, z mojej najbliższej okolicy (Wadowice, Andrychów).  Czytelnikom z południa polecam! Do wyboru oprócz opcji kalorycznych, również dieta wegetariańska+ ryby lub wysokoenergetyczna dla aktywnych. Wszystko smacznie przyrządzone, urozmaicone i odpowiednio zapakowane. Dlaczego to podkreślam? Niestety w internecie krążą zdjęcia „realnych” potraw z cateringów, które wołają o pomstę do nieba, a zapowiadało się tak dobrze! Są nieapetyczne i wyglądają nieświeżo. Warto zwrócić na to uwagę wybierając swój catering. Ja się nie zawiodłam na jakości przygotowania, sposobie pakowania, estetycznym i apetycznym wyglądzie. To istotne elementy spożywania posiłków, nie tylko dotyczące restauracji. Jedzenie ma smakować, a dodatkowo wpływać korzystnie na nasze zdrowie. 

20160114_085341

Nie można wymagać od nikogo, żeby największą przyjemnością było stanie przy garnkach i gotowanie pięciu zdrowych, pysznych i zbilansowanych posiłków. Dla osób bardziej stworzonych do jedzenia niż gotowania alternatywą są cateringi dietetyczne. Niektórzy wyśmieją, ale dla wielu to komfort i jedyna możliwość utrzymania diety. Mieliście okazję korzystać z diety pudełkowej? Kogo polecacie w swoich miastach?

 

Artykuł sponsorowany

You may also like