fbpx
Home BLOGUMYSŁMOTYWACJA JESTEŚ SUPERGIRL!

JESTEŚ SUPERGIRL!

by Anna Paluch

pool-690034_1280

Jesteśmy super każdego dnia! Jesteśmy super dziewczynami, pracownikami, matkami (podobno bywa ciężko), żonami, konkubinami, macochami, szefowymi, przyjaciółkami (to szczególnie wyczerpująca rola)! Dajemy radę kilku etatom, praktycznie nie narzekając, tak często jak mogłybyśmy! Nie musimy nikomu nic udowadniać, bo same dobrze wiemy, ile pracy wkładamy,  żeby życie nasze i naszych bliskich było szczęśliwe. Dopóki robisz wszystko co w Twojej mocy, aby ta machina działała sprawnie, jesteś super! Dzisiaj jest dobry dzień by sobie to uświadomić. Dać sobie, coś od siebie! Docenić się nie przez pryzmat kogoś innego. Bez oczekiwania na laurki czy kwiaty, chociaż są oczywiście mile widziane! Dzisiaj jest dzień, w którym możesz być trochę zbyt pewna siebie i swojej mocy!

Jesteś dzisiaj turbo supergirl! Musisz zrobić coś dla siebie! Coś co sprawi Ci przyjemność, bez względu na kaliber możliwości. Proponuje kilka mniej lub bardziej wykwintnych propozycji.

Z przymrużeniem oka…

 • Fryzjer, kosmetyczka. Wiąże się to z wyjściem do ludzi i to jest bardzo dobry pomysł! Oddaj się w czyjeś ręce, to zawsze potęguje przyjemność. Lok, kok, czerwony paznokieć i oprócz Dnia Kobiet zrobisz w domu jeszcze Prima Aprilis udając, że nie jesteś tą kobietą, która wyszła 5 godzin wcześniej.
 • Masaż. Bardziej profesjonalny, czyli SPA i te sprawy, albo wersja domowa z wykorzystaniem zdolności jakiegoś giermka, Królowo zasłużyłaś!
 • Ciacho (albo nawet dwa) i wino z przyjaciółkami. Nikt Cię tak nie wesprze w docenianiu własnej osoby jak (prawdziwa!) przyjaciółka. Po tym ją poznasz! Też ją doceń dzisiaj!
 • Wybierz się na jakieś kobiece wydarzenie. Możesz przy okazji załatwić punkt poprzedni! Jest tyle ciekawych eventów sportowych, urodowych, rozwojowych, konsumpcyjnych – znajdziesz coś dla siebie! Możesz np. odkryć swoją kobiecość!
 • Kup sobie kwiatka! Albo cokolwiek innego. W końcu masz docenić siebie, jeśli lubisz dostawać kwiaty co stoi na przeszkodzie, żeby sobie jednego sprawić? Kwiatki są nieekonomiczne? Za to szpilki to inwestycja w dobry humor, wyprostowaną postawę i sexi look. Opłaca się!
 • Zrób sobie domowe SPA! Z maseczkami, książką, muzyką i winem! Zaszyj się w domu i udawaj, że Cię nie ma dla świata. Sprawdź istnienie zamka w drzwiach do łazienki (da się go zamknąć!)! Opanuj sztukę nie myślenia i nie słyszenia jednocześnie!
 • Spakuj się, nagraj dobrą playlistę do samochodu i jedź do innego miasta wypić kawę w nieznanej kawiarni. Możesz odwiedzić kogoś, albo po prostu jechać przed siebie, tylko zapamiętaj drogę powrotną. Picie kawy w samotności, nie oznacza, że nikt Cię nie kocha, ale że Ty kochasz siebie! I pamiętaj w samochodzie można zupełnie bezkarnie śpiewać (czyt.drzeć się)!
 • Powiedz coś miłego bliskiej Ci kobiecie! Naprawdę bycie miłym pozytywnie nakręca, zwłaszcza jeśli widzimy reakcję komplementowanej, która się uśmiecha, prostuje i mimowolnie staje pewniejsza siebie! Tylko nie oczekuj od razu zwrotnego komplementu, nie o to w tej zabawie chodzi!
 • Zgrzesz kulinarnie i jak tylko jeszcze chcesz…
 • Świętuj cały dzień! Ogarnij się! Umyj włosy, umaluj się, załóż coś kobiecego i paraduj tak calutki dzień! A co! Prawdziwa Królowa ciśnie się cały dzień w tych gorsetach, nie panikuj!  Dres jest dozwolony tylko jeśli zamierzasz świętować joggingiem! A to naprawdę dobra alternatywa!

A tak na  poważnie…

 • Powiedz sobie, że kochasz siebie! I obiecaj sobie, że zrobisz wszystko, żeby żyć długo i szczęśliwie! Mam na myśli zdrowe odżywianie, aktywność i fizyczną i regenerację, to Twój przywilej, a nie przymus! Nie traktuj tego jako karę, ale błogosławieństwo. Możliwość zadbania o długie życie z werwą, energią i bez garba!
  Jesteś Królową, a nie jakąś tam Księżniczką z ziarnkiem grochu za uchem. Nie wierz w Księcia, co wykończy dla Ciebie smoka. Faceci lubią się popisywać chwilowo, więc lepiej sama zadbaj o swoje interesy! Bajki są fajne, ale w prawdziwym życiu nie można się zdawać tylko na kogoś! Poza tym, co najważniejsze, jakiej by długiej szpady Książę nie miał, Twoich problemów z sobą samą nie załatwi! Nie zwalaj problemów z poczuciem własnej wartości na innych! Kiedy ktoś Ci sugeruje: zrób coś ze sobą, nie zawsze ma na myśli to, że widzi grubą kobietę, ale nieszczęśliwą! Bliscy naprawdę nie chcą nam dokopać, tylko pomóc!
 • Zrób małe rozwojowe podsumowanie! Co w Twoim planie życia jest takie naprawdę Twoje? Czy masz czas na pasję i rozwój? Zaniedbałaś coś? Wróć do tego co sprawia Ci przyjemność i jest tylko Twoje, nie razem z partnerem, nie z dzieckiem. Musisz wysupłać czas dla siebie, by móc być jeszcze lepszą dla innych! To jest ten najważniejszy życiowy paradoks! Aby być dla innych, trzeba najpierw być dla siebie! To naprawdę kwestia organizacji! Jeśli kiedyś sama się w tym zagubię, przypomnijcie mi to, proszę! Możemy działać na mega mocnych bateryjkach, dawać z siebie wszystko, wszędzie, ale przychodzi moment, kiedy to przestaje mieć sens. Zmęczona, zła, zestresowana, zaniedbana mama i żona, chociaż dająca z siebie 100% czasu, wcale nie jest atrakcyjna dla dzieci i męża. Oni naprawdę wolą Cię mieć mniej, ale fajniej! A będziesz fajna, kiedy będziesz się fajnie czuła. A będziesz się fajnie czuła, kiedy zrobisz coś fajnego dla SIEBIE! Dzisiaj jest ten dzień, żeby to sobie poukładać!
 • I pamiętaj: masz tę moc! 

Pamiętacie drogie Kobiety o czasie tylko dla siebie? Zgadzacie się, że możemy dawać szczęście innym tylko będąc szczęśliwym ze sobą samym? Co robicie, aby odnaleźć tą harmonię? Jak świętujecie dzisiaj?

You may also like