fbpx
Home CIAŁO Manicure japoński – piękne, naturalne paznokcie na wiosnę

Manicure japoński – piękne, naturalne paznokcie na wiosnę

by Anna Paluch

hands-1047634_1920

Dziś poruszę temat manicure. Każda z nas marzy o pięknych paznokciach. Niestety natura rzadko obdarza nas właśnie tym, czym byśmy chciały być obdarowane. W dużym stopniu stan Twoich paznokci zależy od genów, od pracy, jaką wykonujesz lub od codziennych nawyków, które mogą pomóc Twoim paznokciom, jak również zaszkodzić. Dłonie są wizytówką każdego człowieka. Powinny być zadbane, niezależnie od mody i trendów, ponieważ piękno i naturalność naszego ciała zawsze będzie w cenie.

Wiele kobiet, które nie są zadowolone ze swoich paznokci, decyduje się na sposoby ich zdobienia, które nie poprawiają ich stanu. Hybryda, paznokcie żelowe to metody bardzo popularne, dzięki którym w szybki sposób możesz zmienić wygląd paznokci. Niestety nie naprawią one struktury paznokcia, tylko będą powodowały ich dalsze niszczenie. 

Manicure bez chemii

Alternatywą dla pięknych paznokci jest Manicure japoński, który dzięki swoim właściwościom nie tylko nadaje im atrakcyjności wizualnej, ale przede wszystkim posiada właściwości pozdrowotne! Manicure ten nie tylko nadaje płytce paznokcia zdrowy połysk, ale również wzmacnia ją. Zabieg zalecany jest zatem przede wszystkim tym osobom, które do tej pory nie mogły poradzić sobie z problemem słabych, łamliwych i rozdwojonych paznokci, zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Efekt, jaki możesz uzyskać, to wygląd zdrowego paznokcia. W preparatach stosowanych do manicure japońskiego nie ma żadnej chemii! Są to składniki naturalnego pochodzenia, które się wciera w płytkę paznokcia.

Początki manicure japońskiego sięgają XVII w.n.e, kiedy to tę metodę pielęgnacji paznokci opracowały i zaczęły stosować japońskie arystokratki. Metoda ta została rozwinięta i rozreklamowana przez firmę P.Shine. Metoda manicure japońskiego nadaje naturalnym paznokciom piękny blask i różowy kolor, dzięki czemu płytka paznokciowa ma zdrowy i zadbany wygląd.

Skład preparatu

W skład preparatów wchodzi podstawowy budulec paznokci jakim jest keratyna wraz z niezbędnymi dla metabolizmu paznokci witaminami A, H i E oraz prowitaminą B5, które skutecznie przyczyniają się do prawidłowego wzrostu paznokci. Oprócz witamin w skład preparatów wykorzystywanych podczas zabiegu manicure japońskiego wchodzi pyłek pszczeli, który jest źródłem cystyny – aminokwasu eliminującego problem łamliwych paznokci. Składniki odżywcze dostają się struktury paznokcia, co realizowane jest dzięki wchodzącej w skład preparatów krzemionce z Morza Japońskiego. Preparaty wykorzystane w czasie zabiegu oraz odpowiedni proces ich aplikacji powodują, że substancje odżywcze wnikają do głębszych warstw paznokci poprawiając jego stan i tym samym powodując szybszy wzrost i wzmocnienie płytki paznokciowej.

Zabieg w salonie kosmetycznym

Efekty zabiegu widać od razu po jego wykonaniu. Aby całkowicie poprawić stan paznokci, zalecana jest seria od 3-4 zabiegów co dwa tygodnie. Po upływie tego czasu, śmiało możesz stosować tą metodę jako podtrzymanie efektów. Manicure japoński jest o tyle wygodny, że nie widać przy nim nieestetycznych odrostów, które pojawiają się przy innych metodach. Koszt jednego zabiegu waha się między 40-60 zł.

Myślę, że warto wypróbować tą metodę. Osobiście miałam słabe i łamliwe paznokcie, które przez zabieg przedłużania żelem były w kiepskim stanie. Manicure japoński sprawił, że paznokcie się nie rozdwajały, nie łamały i wyglądały na piękne, zdrowe, naturalne paznokcie! Jeśli lubisz dbać o siebie w naturalny sposób ten zabieg jest dla Ciebie idealny!

A Ty? Stosowałaś już kiedyś manicure japoński? Czy byłaś zadowolona z efektów, jakie przyniósł? Jakie są Twoje ulubione zabiegi na dłonie? Podziel się z nami swoją opinią! Jeśli masz jakieś wątpliwości, śmiało! Czekamy na Twoje pytania.

You may also like