fbpx
Home CIAŁO NOWY PROJEKT – 80 DNI DOOKOŁA ZDROWIA

NOWY PROJEKT – 80 DNI DOOKOŁA ZDROWIA

by Anna Paluch

green-beans-1018624_1280

Nowy rok to nowe cele i nowe projekty do realizowania! Dlatego planujemy styczeń rozpocząć z przytupem! Mamy dla Was wyzwanie – nowy projekt 80 dni dookoła zdrowia! Przygodę zaczniemy 11 stycznia! Zapiszcie w kalendarzach! To pierwsza część naszych noworocznych planów, po 80 dniach do zdrowia, pojawi się kolejny projekt 80 dni dookoła biegania. Dlatego, aby dobrze wdrożyć się w bieganie, najpierw zadbamy o nasze zdrowie!

Co to za projekt?

Projekt będzie działał głównie na facebooku. Codziennie na profilu Dbam o cud będzie się pojawiała nowa kartka z kalendarza z zadaniem do wykonania. Zostanie szczegółowo opisane: co to, dlaczego, po co i jak nam pomoże. Z założenia chodzi o wprowadzanie zdrowych nawyków, które w większości będą dotyczyły odżywiania, ale nie tylko. Na stan naszego ciała ma wpływ wiele czynników, o których w gonitwie dni zapominamy. Masz możliwość dołączenia do grupy, gdzie codziennie otrzymasz przypominajkę jak o siebie zadbać!  Zadania będą błahe, zajmujące 3 minuty, ale też trudniejsze, które będą wymagały większego zaangażowania. Niektóre z wyzwań będą dotyczyły jednego dnia, ale zdrowy nawyk dobrze będzie wprowadzić na dłużej. Inne zaś to kwestia 1 razu lub kilku w roku. 

Czy to projekt do odchudzania?

Przede wszystkim to projekt dotyczący dbania o CUD – ciało, umysł i ducha. Jest to projekt, który ma pomóc rozpocząć rok z troską o swoje zdrowie, bo jeśli nie teraz to kiedy? Oczywiście wiele z zadań dotyczy zdrowego odżywiania, kształtowania nawyków, które mogą pomóc w walce ze zbędnymi kilogramami. Utrata kilogramów będzie raczej skutkiem ubocznym niż celem samym w sobie. Zadziałanie na inne czynniki takie jak stan jelit, czy odpowiednie nawodnienie będzie się przekładało na dodatkowe kilogramy. Jednak w projekcie chodzi o zdrowie, energię i dobre samopoczucie! Będzie możliwość poznania nowych produktów oraz ich wpływu na nasze zdrowie.

Dla kogo jest ten projekt?

Dla każdego! Dla tych, którzy dbają o zwoje zdrowie, gdyż będą mieli szansę poznać nowe sposoby, czy uporządkować swoje nawyki. Dla tych, którzy wraz z nadejściem nowego roku chcą zrobić coś dobrego dla siebie. Wszyscy zasługujemy na to, aby móc o siebie zadbać! A nikt nie zna Ciebie lepiej, niż Ty sam! 80 dni – to dużo, ale znalezienie w ciągu dnia kilku minut dla siebie to obowiązek i przywilej jednocześnie. Musimy dbać o swoje ciało, bo to jedyne jakie mamy i w którym żyjemy. Jeśli wykorzystasz co najmniej 70% wskazówek, jest ogromna szansa, że stanie się twoim nawykiem codzienna dawka dbałości o zdrowie. Jednym zdaniem nie zbudujemy nawyku. W 80 dni można okrążyć świat, to tym bardziej można zadbać o swoje zdrowie! To nie bajka! To twój czas!

Czy to kosztuje?

To zależy, na ile wycenisz swój czas i zaangażowanie. Uczestnictwo w projekcie jest darmowe, jedyne o co proszę to zaangażowanie. Oddaję Wam w tym projekcie dużo energii i sporo czasu, wasze zaangażowanie i powiedzenie na końcu, że było warto będzie dla mnie wystarczającym wynagrodzeniem. Podniesienie jakości swojego zdrowia powinno być dla Nas bezcenne, dlatego tym bardziej doceń możliwość uczestniczenia w tym projekcie. Doceńmy się wzajemnie! 

Jak się przygotować?

  • Polub!

Wystarczy polubić nasz Fb profil Dbam o Cud, aby być na bieżąco z kartkami z kalendarza. Codziennie rano będzie się pojawiało nowe wyzwanie. Będziesz mieć cały dzień aby je wykonać, niektóre wyzwania mogą być bardziej określone w czasie. Jeśli potrzebne będzie przygotowanie się, również wcześniej o tym poinformuję. Przede wszystkim potrzebne są wasze dobre chęci :). Nie odkładaj zadań na inne dni, w końcu się pogubisz.

  • Dołącz!

Ponadto warto dołączyć do grupy na Fb: Projekt 80 dni dookoła zdrowia. Tam będą się pojawiały bonusy dotyczące poszczególnych wyzwań, dodatkowe informacje, przepisy. Będzie można swobodnie dyskutować, chwalić się osiągnięciami czy szukać wsparcia w wytrwaniu. Bardzo liczę na twoje zaangażowanie, razem zawsze jest łatwiej! 

  • Zapisz się!

Dodatkowo zachęcam do wpisania się na listę uczestników projektu. To intensywne działanie nie ma na celu tylko doraźne wspomaganie. To praca nie tylko z ciałem, ale również z głową.  Co tydzień dostaniesz list z podsumowaniem. Na koniec wyzwania każda z uczestniczących osób otrzyma również pdf z pełnym 80 dniowym kalendarzem zdrowia, możesz go wykorzystywać do planowania swoich corocznych zdrowotnych działań. Ponadto będzie na Was czekał inspirujący plakat! Naprawdę warto!

Zapisz się!

* indicates required 

Projekt ma wnieść nową jakość w nasze życie. Mam nadzieję, że uda nam się potrzymać motywację przez 80 dni. Ze swojej strony zadbam o różnorodność  i atrakcyjność wyzwań. Pamiętaj, aby się nie poddawać, nawet jeśli przeoczysz któryś dzień. Możesz nadrobić, możesz też opuścić. Ważne, aby nie zdarzało się to zbyt często, w końcu mamy zadanie do wykonania i chcemy to zrobić jak najlepiej!

Jeśli macie pytania piszcie w komentarzach! Jeśli nie, to zapisujemy się i zaczynamy naszą przygodę 11 stycznia!

You may also like