fbpx
Home BLOG POCZYTAJMY #3!

POCZYTAJMY #3!

by Anna Paluch

book-759873_1280

Poczytajmy, oczywiście z łatwością, bo wirtualnie! W weekend wpadło mi przed oczy kilka ciekawych, w większości rozwojowych tekstów do przemyślenia. Niech więc będą wszystkie w jednym miejscu i zachęcam każdego do znalezienia chwili i przeczytania wpisów, może do popołudniowej kawy? A zatem co czytamy w tym tygodniu:

Introwersja w wersji młodzieżowej

Temat introwersji jest coraz szerzej opisywany, komentowany, rozumiany. Mnie jako typowego introwertyka to bardzo cieszy i nie uważam, że tendencja podąża w złym kierunku, że wszystko tłumaczy się introwersją. To po prostu druga strona kontinuum, często nie rozumiana. To, że tyle się teraz o tym mówi, wynika zapewne z tego, że w tym pędzącym świecie dużo bardziej docenia się ekstrawertyków i my introwertycy, musimy pokazać swoją siłę. Tak jak w świecie dorosłych łatwiej się odnaleźć i szukać zrozumienia, o tyle trudno być zrozumianym, kiedy jest się dzieckiem. Zwłaszcza jeżeli introwertyczne dziecko ma ekstrawertycznego rodzica. Dlatego bardzo się cieszę z nowej książki mojej guru Susan Cain, która właśnie stanowi przewodnik dla młodzieży, rodziców na temat wyzwań jakie pojawiają się w trakcie nauki szkolnej u introwertycznej młodzieży. 

30 lekcji na 30 urodziny

Bardzo lubię takie hasłowe, krótkie wpisy, z tego powodu wpis Stasi Serwińskiej tak bardzo mi się spodobał. Dla niej to podsumowanie 30 lat życia, dla mnie i pewnie wielu czytających zbiór świetnych, życiowych, rozwijających i uświadamiających cytatów, prawdziwych bo wynikających z doświadczeń. Wszystkiego najlepszego Stasiu! Wielu wyzwań i doświadczeń!

Sukces w zasięgu ręki

Możemy czerpać z wiedzy na temat kreowania własnego sukcesu i w dodatku bezpłatnie. Edyta dzieli się z nami zbiorem kroków do celu jakim jest nasz sukces. Jak zwykle jest motywacja i są praktyczne narzędzia, czyli to co lubimy najbardziej!

Kto nie lubi Seksu w wielkim mieście?

Co prawda wpis ma już niemały staż, jednak dopiero się na niego natknęłam i może nie jestem jedyna. Specbabka wybrała 15 cytatów z kultowego serialu i dołożyła do każdego warstwę rozwojowo-wyjaśniającą. Jak wiecie to bardzo życiowy serial o przyjaźni, miłości, seksie i …butach, dlatego każda kobieta powinna wziąć sobie kilka cytatów do serca, wraz z wyjaśnieniem.

Jedno słowo: Volant

Volanta czytam regularnie i dlatego myślę, że ostatni wpis dobrze się wpasuje w zestawienie. Nikt z takim wyczuciem, a czasem ironią nie pisze o związkach, pracy, życiu generalnie. Bywa, że jednym zdaniem kopnie Cię motywacyjnie w tyłek, albo pokaże gdzie leży, tak naprawdę Twój „problem”. Ostatni wpis działa tak samo, najpierw daje z liścia na otrzeźwienie, żeby przestać kleić się do swojej strefy komfortu, a później dodaje motywacyjnego kopa. Bo przecież nie ma tylko ten, kto nie próbuje.

Rytuały poranne

W ostatnim wpisie poruszałam ten temat, że warto dobrze zacząć dzień dla ciała i głowy. Poranne nawyki pozwalają nakręcić się na resztę dnia i działać aktywnie, podkręcają metabolizm ciała i efektywność pracy. Może coś dodamy do listy z tego artykułu? Nie pisałam o słuchaniu muzyki, a uświadomiłam sobie, że to robię. Znaleźliście jeszcze coś do dodania?

Coś praktycznego na koniec!

Wyrzucacie odcięte końcówki warzyw i owoców? To był ostatni raz, bo z tego wpisu nauczycie się które i w jaki sposób można zasadzić w domowych warunkach. Przykłady? Imbir, seler naciowy, czosnek! „Recycling” może dotyczyć również żywności!

Niby lekkie i przyjemne teksty, a jednak motywujące i rozwojowe, prawda? Uważam, że nie ma nic lepszego jak pozytywne i rzetelne motywowanie się na każdy nowy tydzień. Dajcie znać co fajnego czytacie w sieci, a może książka, film, takie do nakręcenia się na działanie?

 

You may also like