fbpx
Home CIAŁO POCZYTAMY?

POCZYTAMY?

by Anna Paluch

tea-599227_1280

Dzisiaj jest dzień pozytywnego myślenia! Mam nadzieję, że pomyślicie o mnie pozytywnie i zaspokoję wasze oczekiwania na nowy wpis małym zbiorem linków wartych naszej uwagi. 

Poczytamy?

Pozostając w tematyce pozytywnego myślenia. Wiecie, że nasze ciało i umysł są połączone silniej niż sądzimy? Niestety nie zdajemy sobie sprawy jak wiele dolegliwości jest wywołanych naszym stanem psychicznym, tak samo jak ważne jest nasz podejście to procesu zdrowienia. Coraz więcej, na szczęście się o tym mówi, niestety wiele chorób nie doczekało się jeszcze wsparcia psychologicznego na odpowiednim poziomie. Pomijając to, że powinno to stanowić normę. 

Samoleczenie?

Polecam wykład Deana Ornisha na TED, w którym opisuje on program leczenia, którym pracuje. Mówi o prostych sposobach wykorzystywanych aby zachęcić ciało do zdrowienia. Badania pokazują, że nie tylko lekami można wyprowadzić pacjenta, ale dieta, nastawienie, wsparcie mogą przyspieszyć ten proces. Powoli dochodzimy do tego rodzaju konkluzji, miejmy nadzieję, że pójdzie to wszystko w dobrą stronę. W dobro nas pacjentów!

Czy to jaki jesteś, może powodować choroby?

O tym, że nasza osobowość może predysponować do wybranych chorób już wiemy. Psychologowie wyróżnili 4 typy osobowości, które wyróżniają osoby np. chorujące na nowotwory czy dostające zawałów. Oczywiście osobowość jest względnie trwałym zbiorem cech i dyspozycji, jednak niejednokrotnie pewne zachowania związane ze stylem życia jesteśmy w stanie modyfikować. Wpływa na nas środowisko, kontakty z innymi ludźmi.Warto nad sobą pracować! Odnajdujesz siebie pośród nich?

Lecz się naturalnie!

Naturalnie w infekcje? Koniecznie! Rezygnujmy z pseudoleków bez recept, w których więcej jest chemicznych dodatków i cukru niż pożytecznych składników. Bakterie lubią cukier, jaki jest więc sens dokładania go do syropów? Leki z domowej apteki to jest to! Nie truj się! A jaka mieszanka jest najlepsza na zapalenia, problemy ze snem? Polecamy złote mleko – z kurkumą, ostrymi przyprawami i miodem. Szczegółowa ajuwerdyjska receptura tutaj!

Polskie superprodukty!

Superfoods. Nie polskie słowo i często zagraniczne produkty o cudownych właściwościach. Nie umniejszamy ich znaczenia, ale warto inwestować w to co lokalne. Mamy w Polsce naprawdę w czym wybierać! Zobacz najlepsze polskie superfoods! Korzystajmy, bo czas podróży, przechowywanie mają znaczenie. Im bliżej, tym lepiej, zdrowiej, naturalniej!

Zadbaj o kręgosłup. Zapobiegaj zamiast leczyć!

Na koniec – polecam dodać do obserwowanych, świetnie przygotowany kurs zdrowego kręgosłupa. Możesz zadbać o tyły w domu! Dostajesz materiały, oglądasz filmik i działasz. Każdego dnia kolejny etap! Tutaj intro do programu! A my jeszcze o tym na pewno napiszemy więcej! Z doświadczenia powiem wam, że lepiej poświęcić dosłownie kilka minut profilaktycznie, niż później leczyć, bo to już nie jest relaksujące i przyjemne.

A  Wy co czytacie ostatnio ciekawego? Artykuły, książki czy wykłady – podzielcie się biblioteczką! Poczytamy, co nie co?

 

You may also like