fbpx
Home BLOG Poznajmy się lepiej, zdziałajmy więcej. Nowe rozdanie.

Poznajmy się lepiej, zdziałajmy więcej. Nowe rozdanie.

by Anna Paluch

Poznajmy się lepiej, zdziałajmy więcej. Nowe rozdanie.

Od dłuższego czasu noszę się z wprowadzeniem kilku zmian. Przede wszystkim chciałabym bardzo waszego zrozumienia dla moich działań tutaj i zaangażowania z obu stron. Między innymi dlatego planuje kilka nowości i chciałabym wam opowiedzieć dla kogo, tak naprawdę jest Dbam o CUD.

Dbam o CUD

Chciałabym, aby każdy dla kogo zdrowie fizyczne i psychiczne jest wartością, mógł znaleźć w tym miejscu teksty, które będą wspierać, inspirować i motywować do zmian i rozwoju. Dbanie o siebie, o cud, czyli ciało, umysł i dusze może być, powinno być, przywilejem dla każdego z nas, jednak to tylko od nas zależy, czy podejmiemy się tego trudu. Wygodnie jest narzekać i tkwić w strefie komfortu, która się kurczy i frustruje, ale stereotypy wciąż są silne. Leczymy, zamiast zapobiegać. Problemy psychiczne są równoważne z nienormalnością. Tymczasem czasy, w których przyszło nam żyć, rozwój, sprawia, że obciążenie zarezerwowane dla ciała jest tak samo groźne dla umysłu. Odsetek chorób psychicznych związanych z tymi trendami wciąż się zwiększa, brakuje świadomości, przyjęcia opiekuńczej postawy wobec siebie. Brakuje nam równowagi. Swoją działalnością, właśnie z zakresu psychodietetyki i psychologii, chciałabym zachęcać do myślenia o sobie, do dbania o nasz cud, bez oglądania się na innych. Ty jesteś najważniejszy i twoje potrzeby. Warto zmieniać, rozwijać, dbać, równoważyć. Jeśli oczekujesz tego od siebie, to zaglądaj do mnie, proszę. Będą inspiracje, narzędzia: psychologiczne, kulinarne, życiowe. Książki, które kocham i do których przeczytania będę zachęcać.

Strefa specjalisty

W związku z moim zawodem i działalnością szkoleniową, na stronie pojawiają się informacje o szkoleniach oraz wpisy dedykowane specjalistom pracującym z ludźmi w zmianie, głównie dietetykami. Znajdują się w zakładce Strefa specjalisty, dotyczą również psychodietetyki i psychologii, motywowaniu, zaburzeniom odżywiania, pracy z pacjentem, więc właściwie też są dedykowane wszystkim. W kontekście psychodietetyki związanej z pracą z dziećmi bardzo pomaga mi Marta Szpojda, która jest autorką wielu artykułów i pomaga mi w prowadzeniu grupy Psychologia dla dietetyka, gdzie wymieniamy się doświadczeniem, przekazujemy wskazówki, dyskutujemy. Dzięki Marta, twoja wiedza i zaangażowanie, ogromna to pomoc. 

Cudowne Listy

Moim postanowieniem związanym z większym zaangażowaniem i autentycznością wobec was, czytelników jest powrót do formuły wysyłanego newslettera w postaci Cudownych Listów. Dlaczego warto się zapisać do newslettera? Bo fajnie dostać list, nawet wirtualnie. A tak naprawdę? Ja też się zmieniam, też pracuję nad sobą, przeżywam kryzysy, z których się uczę, doświadczam, które mogą być również dla kogoś lekcją, ale którymi może nie chciałabym dzielić się z każdym, ale z tymi, którzy naprawdę mają ochotę przeczytać te kilka słów. Dlatego taka właśnie forma. Czasem może być radośnie i motywacyjnie, czasem refleksyjnie i kryzysowo, ale takie jest życie, z takimi rzeczami się zmagamy, a wzajemne wspieranie się jest bezcenne. Dlatego też zawsze możesz napisać wiadomość do mnie! 

#dbamocud

Tym, co w moim świecie od kuchni, dzielę się również na Instagramie. Zapraszam do obserwowania mojego życia okołopsychologicznego. Tam jest mój pies, który jest świetnym aktorem, książki, które czytam, dania, które gotuje i rośliny, które kolekcjonuje. Jest o moim wsiowym życiu, które uwielbiam. Lubimy podglądać innych, można też podejrzeć mnie. Może coś was zainspiruje, znajdziecie przepis na szybki obiad, albo roślinkę, którą zechcecie mieć. Zapraszam i zaznaczam, tego też cały czas się uczę i szukam odwagi do nieprzejmowania się innymi tylko relacjonowania tego, co jest dla mnie ważne. Marzy mi się, że będziemy się wzajemnie inspirować i wspierać, dzielić postępami w kontekście zmian i wyzwań, które się pojawią. Dlatego zachęcam w tym kontekście oznaczania swoich zdjęć #dbamocud, chętnie pokażę to całemu naszemu cudownie dbaniowemu stadku <3

Co w planach?

W planie mam budowanie naszej relacji, dzięki wiedzy, którą mogę przekazać, doświadczeniom i moim sposobom na dbanie o cud. Właśnie dlatego chcę rozwijać te wyżej wymienione formy. Kocham swoją pracę, uwielbiam to miejsce i chciałabym, żeby każdy kto tu wchodził robił to chętnie i czuł, że przynależy do teamu dbających o cud. 

W planach na kolejne miesiące, i nowy rok:

  • Regularne wysyłanie Cudownych Listów, dziękuje obecnym subskrybentom za cierpliwość i zapraszam wszystkich zainteresowanych, do czegoś więcej.
  • Regularne wpisy raz w tygodniu z zakresu: Strefy Specjalisty (m.in. alfabet zaburzeń odżywiania), wskazówek i przepisów kulinarnych, zdrowych, choć nie zawsze super hiper dietetycznych, psychologii dla każdego,
  • Regularnych sprawozdań z czytanych lektur specjalistycznych i takich dla każdego. Książki to dla mnie największa kopalnia wiedzy, inspiracji i motywacji. Czasem jeden cytat, potrafi podnieść mnie z kanapy, otrzeć lub wywołać potrzebną łzę. Może książki, które mnie zaciekawią, trafią też do Ciebie. 
  • Ułożenie harmonogramu, aby w każdym miesiącu roku 2019 skupić naszą uwagę na jakimś aspekcie dbania o CUD. Pojawią się w tym temacie wpisy, relację jak nam idzie na instagramie. Mam nadzieję, że dołączycie do wyzwań związanych z zwróceniem uwagi na: wzrok, regularne badania, pielęgnację włosów, zapobieganie wypaleniu zawodowemu, zarządzanie czasem, łącznie skupimy się na 12 sprawach, które moim zdaniem mocno budują nasz CUD. Dołączysz? Szczegółowy harmonogram wkrótce.
  • Stworzenie grupy Dbam o CUD, dla wszystkich chcących większego zaangażowania, ale też większej prywatności. Szczegóły wkrótce.
  • Pisanie książki. Tak, marzę o tym. A marzenia trzeba spełniać zwłaszcza takie, które wymagają jedynie czasu, pomysłu i komputera lub kartki. Wierzę, że jeśli to napiszę, to głupio będzie nie działać, bo zawsze ktoś może zapytać: „ej, jak tam pisanie książki?” i będzie wstyd. 

To są moje główne wyzwania, tych szczegółowych jest oczywiście więcej i będą się pojawiały z czasem na stronie. Mam nadzieję, że wspólnie zbudujemy zaangażowaną społeczność dbających o CUD osób, które chętnie pokazują swoje sukcesy i zmagania, które wspierają i pragną wsparcia. Taka wirtualna grupa wsparcia w rozwoju i dbaniu o swoje zdrowie i fizyczne i psychiczne w równym, równiusieńkim stopniu. 

Co wy na to? Zostaniecie ze mną?

 

You may also like