fbpx
Home CIAŁO Piękne rzęsy w mgnieniu oka

Piękne rzęsy w mgnieniu oka

by Anna Paluch

 

1

Wiele Kobiet chciałoby się cieszyć pięknymi rzęsami, długimi i gęstymi jak u gwiazd filmowych. Niestety tylko garstka z nas może pochwalić się swoimi naturalnymi wachlarzami rzęs. Chyba każda Kobieta toczy codzienną walkę z tuszem. Marzenie o długich rzęsach możesz w bardzo szybki sposób spełnić. Koniec codziennego tuszowania, strachu przed wodą, przed rozmazaniem czy kruszeniem się tuszu.

Zabieg przedłużania rzęs

Dzięki przedłużeniu rzęs możemy uzyskać efekt wydłużenia, podkręcenia, pogrubienia rzęs czy nawet skorygować zbyt głęboko osadzone oczy bądź sprawić, że oko będzie wydawało się większe.

Techniki przedłużania rzęs

Metoda 1:1

Pierwsza i najbardziej znana metoda przedłużania rzęs. Technika ta polega na doklejaniu jednej rzęsy syntetyczno-jedwabnej do jednej naszej naturalnej na całej jej długości. Do przedłużania rzęs używa się odpowiednich do tego klejów – zazwyczaj klej o czarnym kolorze, który jeszcze bardziej podbija czerń rzęsy. Sztuczne rzęsy są odpowiednio dobierane – pod względem długości, profilu i grubości – w zależności jakie mamy rzęsy naturalne i jaki efekt chcemy uzyskać.

Metody objętościowe 2:1, 3:1

Technika ta polega na doklejaniu rzęs w ilości od 2,  a nawet do 10 (!) do jednej naszej naturalnej rzęsy. Dzięki tej metodzie uzyskujemy podwójne, potrójne itd. zagęszczenie rzęs. Rzęsy używane do tych aplikacji są dużo cieńsze niż rzęsy syntetyczno-jedwabne – od 0,3 do 0,10 – dzięki czemu aplikacja jest lekka i nie obciąża naszych naturalnych rzęs, a zarazem dzięki tej metodzie uzyskujemy duże zagęszczenie.

Odrobina szaleństwa

Jeśli wybierasz się na imprezę, czy chciałabyś wyglądać wyjątkowo, w ofercie są również rzęsy kolorowe, ombre, czy z drobinkami. Dodanie odrobiny koloru, wygląda wyjątkowo.

Czas trwania zabiegu

W zależności od metody oraz od ilości rzęs klientki – pełna aplikacja trwa od 1,5 do 3h. Wiadomo, że aplikacje objętościowe wymagają więcej czasu niż metoda 1:1. Sama aplikacja wymaga ogromnej precyzji i dokładności, dlatego jako klientki powinniśmy wiedzieć na co się szykujemy i wykazać się ogromną cierpliwością –ja zawsze zalecam krótką drzemkę swoim klientkom. Wszelki pośpiech nie jest wskazany – jeżeli pośpieszacie swoją stylistkę i się nadmiernie kręcicie, to powinniście zdawać sobie sprawę z tego, że aplikacja nie będzie tak dokładna jak być powinna.

Co jaki czas muszę uzupełniać rzęsy?

Czas od uzupełnienia do uzupełnienia zależny jest w dużej mierze od Ciebie. Zazwyczaj rzęsy uzupełnia się co 3-5 tyg. Trwałość aplikacji to 50% materiałów i 50% Twojej domowej pielęgnacji.  Aby cieszyć się rzęsami przez długi czas, nie należy malować ich tuszem, nadmiernie moczyć, dotykać, czy wyrywać. Co ważne, należy również unikać tłustych substancji w okolicy oka (mleczka do demakijażu itd idą w odstawkę – zaczynamy korzystać z płynu micelarnego, a do dwóch dni po zabiegu należy unikać zbyt gorącego prysznica oraz wizyt w saunie i na basenie (rzęsy nie powinny być narażone na wilgotne, gorące powietrze). Pamiętajmy o tym, że rzęsy – tak jak każdy włos na naszym ciele – wypada, a cykl rzęsy to ok 90dni, więc nie martw się, jeżeli zobaczysz jakąś rzęsę doklejoną wraz ze swoją naturalną np. na poduszce – jest to prawidłowe zjawisko. W miejsce tej, która wypadła, już rośnie nam nowa.

Przeciwskazania do wykonania zabiegu

  • choroby alergiczne oczu
  • alergie na któryś ze składników kleju czy na tworzywo z jakiego wykonana jest rzęsa
  • całkowity brak rzęs
  • Trichotillomania
  • zespół suchego oka
  • łysienie
  • chemioterapia

Wpływ sztucznych rzęs na naturalne

Często spotykam się z przekonaniem, że sztuczne rzęsy niszczą naturalne. Nic bardziej mylnego. Jeśli zabieg jest przeprowadzony w odpowiedni sposób, rzęsy nie są posklejane, dobrane są indywidualnie do każdej klientki, to wszystko powinno być w porządku. Przedłużone rzęsy, są naprawdę ogromną wygodą w życiu codziennym. Panie, które zdecydowały się na zabieg, zazwyczaj dopełniają rzęsy regularnie. Uwaga – długie rzęsy, uzależniają! ;)

A Ty jakie znasz metody przedłużenia rzęs? Czy kiedyś próbowałaś tego zabiegu? Może chcesz przedłużyć, ale masz jeszcze kilka pytań? Śmiało, odpowiem na wszystkie Twoje wątpliwości.

 

You may also like