fbpx
Home BLOG Webinar: Jak jeść mniej?

Webinar: Jak jeść mniej?

by Anna Paluch
dlaczego się przejadamy
jak jeść mniej

Webinar: Jak jeść mniej?

W kolejnym psychodietetycznym webinarze poruszymy temat wykorzystania narzędzi i wiedzy psychologicznej w kontrolowaniu głodu w procesie odchudzania. Oczywiście kontrola głodu i sytości w dużej mierze zależy od czynników biologicznych związanych z funkcjonowaniem hormonów, od sposobu komponowania posiłków i stosowania się do zasad racjonalnego odżywiania. Mimo to dla wielu osób odchudzanie stanowi duży wysiłek i nie kończy się sukcesem, ponieważ nie bierzemy pod uwagę funkcjonowania naszego umysłu w tym zakresie. To jak myślimy o diecie i dietetycznych produktach ma duże znaczenie. Dbanie o zasoby samokontroli są bardzo ważne. Zapraszam na szkolenie specjalistów pracujących z osobami odchudzającymi się oraz wszystkich starających się zmienić styl życia na zdrowszy.

W procesie odchudzania duże znaczenie ma sposób myślenia z jednej strony o diecie i odchudzaniu się, ale tak samo o nas samych w w tym procesie. Przejadanie się ma wiele źródeł, to może być wynik źle zbilansowanej diety i zaburzeń hormonalnych, ale tak samo często okazuje się, że przejadanie się jest nawykiem. Z zakorzenionymi złymi nawykami walczy się bardzo trudno, ale z odpowiednim podejściem i wiedzą można zamienić je na lepsze. Przejadaniu się często towarzyszy problem z samokontrolą, na której poziom można wpływać na różne sposoby, nie zawsze związane z odżywianiem. Warto na to zwracać uwagę. Przejadaniu się sprzyjają również przekonania dotyczące diet i produktów tzw. dietetycznych, jak się okazuje myślenie o produktach może wpływać na wydzielanie się hormonów głodu i sytości. Skuteczne i trwałe odchudzanie wymaga spojrzenia na temat całościowo.

Najważniejsze tematy:

  • Dlaczego się przejadamy z perspektywy psychologii?
  • Jak wzmacniać siłę woli aby jeść mniej?
  • Pułapki umysłu dotyczące diet, w które wpadamy.
  • Dlaczego dietetyczne produkty sprawiają, że jemy więcej? Czy nazwa produktu ma znaczenie?

Czas trwania: 1,5 godziny

Koszt: tylko 79 zł w tym: 

  • szkolenie z możliwością zadawania pytań,
  • materiały wysłane po webinarze,
  • zaświadczenie o  uczestnictwie,
  • link do pobrania nagrania, jeśli chcesz do niego wracać lub nie możesz być w tym terminie z nami, 
  • możliwość wystawienia faktury,

Prowadząca:

Anna Paluch. 

Jestem psychologiem, psychodietetykiem, specjalistą ds. żywienia, trenerem w Psychologia w Polsce, właścicielką Gabinetu Psychodietetycznego Flow by Ania, autorką  popularnych e-kursów psychodietetycznycj dla specjalistów m.in. E-kursu specjalistycznego Psychologia dla dietetyka,  zastępcą redaktor naczelnej w Magazynie Psychologicznym Bang!, ale przede wszystkim lubię i chciałabym inspirować do wprowadzania zmian w swoim stylu życia. Prowadzę również grupę wsparcia w ramach projektu Nowonajedzone. 

REJESTRACJA

You may also like