fbpx
Home BLOG WEBINAR: PRACA Z GRUPĄ WSPARCIA

WEBINAR: PRACA Z GRUPĄ WSPARCIA

by Anna Paluch

Webinar psychodietetyczny: Praca z grupą wsparcia

Start: 13 listopada o godz. 20.00

Czas trwania: 1,5 godziny

 

Anonimowi jedzenioholicy, Klub XXL, różne są nazwy grup wsparcia, niektóre dowcipne, inne prześmiewcze dla problemu, ale wspólne dla nich jest wsparcie w procesie radzenia sobie z uzależnieniem od jedzenia. Moim zdaniem to bardzo dobra dodatkowa metoda wsparcia w procesie odchudzania, by oprócz indywidualnych spotkań organizować spotkania zbiorowe. Tak jak w przypadku zaburzeń odżywiania, tak samo w przypadku osób odchudzających się ważne jest wsparcie i zrozumienie dla problemu. Często dietetyka nie traktuje się jako osobę potrafiącą zrozumieć, ale co innego kiedy spotkamy tak samo walczące jak my osoby. Inne osoby swoją historią pokazują, że nie tylko ty jesteś w trudnej sytuacji, że emocje czasem przejmują kontrolę, czy że czują się beznadziejne i nieskuteczne. Wspólnie można świętować małe sukcesy i ganić za niewypełnienie celów. Jednak chyba najważniejsza jest możliwość wyrzucenia z siebie tego napięcia towarzyszącemu kontroli. Jak wspierać ten proces? Jak być moderatorem takiej grupy?

Zapraszam na webinar, w którym omówimy sobie:

  • W jaki sposób można pracować z grupą wsparcia?
  • Kogo możesz zaprosić do grupy, a kiedy należy zrezygnować?
  • Jaka jest rola dietetyka?
  • Z jakich narzędzi może korzystać?
  • Jakie są zasady i formuła spotkań z grupą. 

Warto zastanowić się nad wprowadzeniem takiej formuły do swojej oferty w gabinecie. Niestety, nawet w dużych miastach, nie ma wiele takich możliwości dla osób z problemem związanym z jedzeniem. wsparcie jest ważne w dietoterapii, dla efektów i skuteczności, a przecież na tym nam zależy, może warto skorzystać z nieco innej formy wsparcia. 

Koszt: tylko 59 zł w tym: 
– szkolenie z możliwością zadawania pytań,
– materiały wysłane po webinarze,
– certyfikat uczestnictwa,
– link do pobrania nagrania, jeśli chcesz do niego wracać lub nie możesz być w tym terminie z nami, 

 

O prowadzącej:

Anna Paluch. Jestem psychologiem, psychodietetykiem, specjalistą ds. żywienia, trenerem w Psychologia w Polsce, właścicielką Gabinetu Psychodietetycznego Flow by Ania, autorką projektu “80 dni dookoła zdrowia”, oraz popularnego E-kursu specjalistycznego Psychologia dla dietetyka,  zastępcą redaktor naczelnej w Magazynie Psychologicznym Bang!, ale przede wszystkim lubię i chciałabym inspirować do wprowadzania zmian w swoim stylu życia. Prowadzę również grupę wsparcia w ramach projektu Nowonajedzone. 

 

 

 

 

 

REJESTRACJA

PO REJESTRACJI OTRZYMASZ MAILA Z INFORMACJĄ O PŁATNOŚCI.

You may also like