fbpx
Home E-KURSY I SPOTKANIA Webinar: Praca z klientem otyłym z perspektywy psychodietetycznej

Webinar: Praca z klientem otyłym z perspektywy psychodietetycznej

by Anna Paluch

thomas-kelley-77413
Praca z klientem otyłym z perspektywy psychodietetycznej

Zaczynamy nowy rok od nowego tematu szkolenia. Zapraszam na 1,5 godzinny specjalistyczny webinar dla dietetyków i studentów dietetyki z zakresu psychodietetyki poruszający ważne kwestie i przekazujący konkretne i praktyczne wskazówki do pracy z klientem otyłym.

Termin: 22 styczeń (poniedziałek) godz. 19.30 -21.00

Otyłość to jedna z najpoważniejszych chorób ostatnich lat, która współistnieje z różnymi innymi schorzeniami. Interwencje dietetyków i lekarzy bardzo często skupiają się właśnie na medycznych aspektach otyłości z pominięciem czynników psychologicznych, które są źródłem powstania choroby, blokują zdrowienie i powodują powrót do nabierania kilogramów po terapii zakończonej pozornym sukcesem.

Dlaczego tak wielu pacjentów po operacjach bariatrycznych nie radzi sobie w nowej, „szczuplejszej” rzeczywistości? Dlaczego wciąż są nieszczęśliwi i przybierają z powrotem na wadze? Dlaczego bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia nie jest wystarczającym bodźcem do zmiany?

Podczas webinaru poszukamy odpowiedzi na te pytania, a także opowiemy sobie o:

  • Psychologicznym portrecie osoby otyłej biorąc pod uwagę najważniejsze czynniki psychologiczne wpływające na powstanie i utrzymanie choroby,
  • Psychologicznych teoriach dotyczących powstania otyłości, które mogą mieć wpływ na dietoterapię,
  • Komunikacji z pacjentem, żeby czuł wsparcie i nie obawiał się zmiany,
  • Samooszukiwaniu i zniekształconym obrazie własnego ciała i postrzegania swojego sposobu żywienia,
  • Metodach analizy sytuacji psychologicznej pacjenta otyłego,
  • Jak nie demotywować i tak obciążonego pacjenta?

Koszt: tylko 59 zł w tym:
– 1,5 godz. Specjalistyczne szkolenie psychodietetyczne przeznaczone dla dietetyka z możliwością zadawania pytań
– materiały wysłane po webinarze
– certyfikat uczestnictwa w szkoleniu organizowanym przez Psychologię w Polsce s.p. z.o.o
– nagranie webinaru np. jeżeli nie możesz uczestniczyć w tym terminie, lub po prostu do odsłuchania jako edukacyjny podcast

Prowadząca:
Jestem psychologiem, psychodietetykiem, specjalistą ds. żywienia, trenerem w Psychologia w Polsce, właścicielką Gabinetu Psychodietetycznego Flow by Ania, autorką projektu “80 dni dookoła zdrowia”, oraz popularnego E-kursu specjalistycznego Psychologia dla dietetyka,  zastępcą redaktor naczelnej w Magazynie Psychologicznym Bang!ale przede wszystkim lubię i chciałabym inspirować do wprowadzania zmian w swoim stylu życia. Na zdrowie należy patrzeć całościowo i naprawdę trwałe i skuteczne efekty to wynik działań w wielu obszarach. Jednak te kroki są małe i bezbolesne, w ten sposób budują nasze nawyki i zostają z nami na dłużej w przeciwieństwie do szybkich rozwiązań i restrykcji. Szukanie sposobów dzięki narzędziom psychologicznym jak i dietetycznych w podnoszeniu jakości naszego życia jest moją pasją. 

ZAPRASZAM DO REJESTRACJI

 

 

You may also like