fbpx
Home BLOG Webinar: Restrykcje, kompulsje. Dieta przyczyną nadwagi i zaburzeń?

Webinar: Restrykcje, kompulsje. Dieta przyczyną nadwagi i zaburzeń?

by Anna Paluch

Dieta przyczyną nadwagi

Webinar: Restrykcje, kompulsje. Dieta przyczyną nadwagi i zaburzeń?

Start: 25 lutego godz. 20.00

Czas trwania: 1,5 godziny

Odchudzanie jako przyczyna nadmiernego jedzenia? Brzmi absurdalnie, prawda? Przecież odchudzanie to sposób na redukowanie nadmiernej masy ciała. Jednak okazuje się, że zbyt restrykcyjne diety, które opierają się tylko na ucinaniu kalorii prowadzą do odwrotnego niż zamierzony efektu. Badania z zakresu psychologii pokazują jasno, że skupienie uwagi na odchudzaniu powoduje częściej przybieranie na wadze niż jej utratę. Dieta przyczyną nadwagi?

Badania przeprowadzone przez Amerykański Instytut Zdrowia pokazują, że 90-95% osób, które schudły po zastosowaniu diety w ciągu roku odzyskuje 1/3 do 2/3 straconych kilogramów, a w ciągu pięciu lat poprzednią wagę w całości (Wieczorkowska, 2002). Im częstsze restrykcje, tym częściej występuje objadanie się. Około 25-45% osób rozpoczynających odchudzanie cierpi na napady obżarstwa. 

Dlatego tak ważne jest korzystanie z usług profesjonalistów, którzy wezmą pod uwagę rolę czynników pozażywieniowych. Specjalisto, dowiedz się więcej!

Zapraszam na webinar psychodietetyczny, w którym omówimy sobie przyczyny, mechanizmy prowadzącego od restrykcji do napadów objadania się, a także poszukamy sposobów i narzędzi, z którymi możemy pracować, aby pomóc klientom uwolnić się z błędnego koła, które prowadzi do nadwagi i otyłości lub zaburzeń odżywiania związanych z bulimią lub kompulsywnym objadaniem się. 

  • Jak odchudzanie powoduje objadanie się? Mechanizmy i teorie
  • Nadwaga i otyłość, a bulimia i kompulsywne objadanie się. Czy napewno dwa różne problemy?
  • Paradoks objadania się podczas stosowania diety,
  • Oszukać umysł, czy zrozumieć problem? 
  • Narzędzia i sposoby wsparcia klienta i przełamanie błędnego koła 

Koszt: tylko 59 zł w tym: 

– szkolenie z możliwością zadawania pytań,

– materiały wysłane po webinarze,

– certyfikat uczestnictwa,

– link do pobrania nagrania, jeśli chcesz do niego wracać lub nie możesz być w tym terminie z nami, 

 

O prowadzącej:

Anna Paluch. Jestem psychologiem, psychodietetykiem, specjalistą ds. żywienia, trenerem w Psychologia w Polsce, właścicielką Gabinetu Psychodietetycznego Flow by Ania, autorką projektu “80 dni dookoła zdrowia”, oraz popularnego E-kursu specjalistycznego Psychologia dla dietetyka,  zastępcą redaktor naczelnej w Magazynie Psychologicznym Bang!, ale przede wszystkim lubię i chciałabym inspirować do wprowadzania zmian w swoim stylu życia. Prowadzę również grupę wsparcia w ramach projektu Nowonajedzone. 

 

 

 

 

 

REJESTRACJA

PO REJESTRACJI OTRZYMASZ MAILA Z INFORMACJĄ O PŁATNOŚCI.

You may also like