fbpx
Home BLOG Wyzwanie: Emocje w gabinecie dietetyka

Wyzwanie: Emocje w gabinecie dietetyka

by Anna Paluch
emocje w gabinecie dietetyka
emocje w gabinecie dietetyka

Wyzwanie: Emocje w gabinecie dietetyka

Zawód dietetyka jest zawodem pomocowym i wymaga umiejętności nie tylko z zakresu żywienia, to zdecydowanie zbyt mało. Niestety wciąż psychologia jako element edukacji dietetyków jest traktowana po macoszemu. Na studiach pojawia się w bardzo okrojonej wersji, często zupełnie nie w kontekście pracy z wymagającym pacjentem, a raczej jako ciekawostka. To szkodliwe zarówno dla specjalistów jak i dla pacjentów.

Praca z wymagającym pacjentem wymaga wiedzy na temat funkcjonowania emocjonalnego, radzenia sobie ze stresem i kryzysami, aspektów związanych z motywacją. Tym bardziej, że coraz częściej problemy z jedzeniem, zaburzenia związane z utratą kontroli nad jedzeniem, to jedynie sposób na radzenie sobie z wieloma innymi trudnościami w życiu. Oczywiście w przypadku występujących dodatkowo problemów psychologicznych warto oddelegować pacjenta do psychologa, psychodietetyka czy terapeuty. Natomiast mimo wszystko w pracy z osłabionym psychicznie pacjentem trzeba również samemu wykazać się umiejętnościami psychologicznymi w komunikacji i wsparciu w zmianie.

Dodatkowo zawód pomocowy związany z pracą z człowiekiem w zmianie również u specjalisty wywołuje wiele trudnych emocji. Może pojawić się przerdzewienie czy wypalenie zawodowe związane ze zbyt dużym obciążeniem emocjonalnym.

Z tych właśnie powodów zapraszam Cię serdecznie do pogłębiania wiedzy psychologicznej i rozwoju zawodowego. Na początek proponuje udział w 5-dniowym wyzwaniu: Emocje w gabinecie dietetyka. Weźmiemy na warsztat emocje pacjenta i emocje specjalisty, a także zarządzanie tymi emocjami podczas współpracy. W przypadku wielu pacjentów mamy do czynienia z emocjonalnym jedzeniem i zaburzoną relacją z jedzeniem, praca z nawykami żywieniowymi to zdecydowanie za mało w tych przypadkach. Spokojnie, ogarniemy te emocje!

Start wyzwania: 12 listopada

Na czym polega wyzwanie i jak wziąć udział?

  • Przez 5 dni, codziennie rano o 8.00 otrzymasz na maila materiały do pracy. Będą to wyjaśnienia dotyczące emocji, ćwiczenia lub karty pracy. Wszystko, co pomoże lepiej zrozumieć ci emocje pacjentów z nadwagą, otyłością, objadających się oraz pomoce do zrozumienia i pracy z własnymi emocjami.
  • Wystarczy, że dołączysz do listy uczestników (na końcu wpisu) i znajdziesz kilkanaście minut codziennie by popracować z materiałami, a jestem przekonana, że poczujesz się pewniej w pracy z pacjentem.
  • Na koniec zaproszę 25 osób (kto pierwszy ten lepszy) na webinar podsumowujący wyzwanie. Link do zapisów będzie w ostatnim mailu z materiałami. Natomiast każdy z uczestników otrzyma Ebook na temat pracy z osobami z zaburzeniami odżywiania oraz zniżkę na E-kurs Psychologia dla dietetyka.
  • Podziel się informacją o wyzwaniu z innymi specjalistami, wsparcie w pracy to element higieny psychicznej dietetyka. Możesz to zrobić udostępniając grafikę na IG i oznaczając mnie tam. Znajdziesz mnie jako Anna Paluch Psychodietetyk.

Dołącz do wyzwania już teraz!

Zapisuje się

* indicates required
Zapisuję się na wyzwanie

Wyzwanie jest przygotowaniem do nowej edycji treningu online
„E-kurs Psychologia dla dietetyka. Cz.1”.
Zapraszam do zapoznania się z programem!

You may also like