fbpx
Home BLOG Zdrowe prezenty na ostatnią chwilę

Zdrowe prezenty na ostatnią chwilę

by Anna Paluch

freestocks-org-475745

Czas zabiegania i organizowania kilku rzeczy jednocześnie uważam za rozpoczęty. W całym tym szale pamiętajcie proszę, że to czas radości, spotkań, odpoczynku. To Święta Bożego Narodzenia, a nie Święto Perfekcyjnej Pani Domu, chociaż przyznaje sama też wpadam w ten szał. Na (nie)szczęście pies mi przypomina jaka jest trwałość tej części świętowania. Może niektórzy z was jeszcze w ostatniej chwili szukają pomysłów na prezenty? To akurat ta część przygotowań na którą warto poświęcić więcej czasu niż pół godziny wracając z pracy. Zwłaszcza, że badania są bezlitosne, większość z nas otrzymuje nietrafione prezenty. Jeżeli macie w rodzinie osoby, które prowadzą lub chcą prowadzić zdrowy styl życia, mam dla was kilka propozycji na zdrowe prezenty. 

Blender do koktaili

Jeden z najlepszych prezentów jakie można sprawić osobie zapracowanej, a pragnącej zadbać o swoją dietę. Wszyscy lubimy koktajle, ale odstrasza nas ten bałagan, który zostawiamy w kuchni rano po przygotowaniach. Co z tego, że mamy super blender, jeśli trzeba bawić się w przelewanie. Tak jak nie lubię nadmiaru kuchennych sprzętów i ograniczyłabym się jedynie do termomixu to specjalny blender do koktajli przyjęłabym chętnie. Na czym polega jego specjalność? Miksujesz produkty w pojemniku, który następnie służy ci jako przenośna butelka z napojem. Idealne rozwiązanie bardzo motywujące do wprowadzenia zdrowych nawyków. Nie polecę wam najlepszego, ale warto porównać różne modele w zależności od kwoty jaką dysponujemy. Przeglądając oferty spodobał mi się ten od Russell Hobbs, bo ma dwa pojemniki i jest na tyle mocny by kruszyć lód do letnich smoothie, a też cena jest „prezentowa”.

Roller do masażu

Częstym błędem popełnianym przez początkujących na sportowej drodze jest zapominanie o regeneracji i rozluźnianiu napiętych po treningu mięśni. Z tego powodu treningi mogą nie być tak efektywne, a my wcale nie będziemy czuć się wspaniale. Warto poświęcić czas na ten element sportowego życia, a prostym i przydatnym w każdych warunkach i na każdy fragment ciała przyrządem jest wałek do masowania. Dostaniesz go w każdym sklepie ze sprzętem sportowym. Do wyboru oprócz klasycznego wałka masz jeszcze małe piłki z wypustkami do precyzyjnego masowania napiętych mięśni. 

Zestaw zdrowych produktów

Dla eksperymentatorów w kuchni to może być fajny pomysł, stworzenie takiego boxa z różnymi zdrowymi produktami, których nazwy pierwsze słyszymy – tapioka, masła z innych niż ziemne orzechów, czy algi, a może po prostu dobrej jakości miód i wyroby z ekologicznych owoców. Można wybrać też opcję z naturalnymi suplementami, to oczywiście opcja dla osób które dobrze znamy i wiemy czego potrzebują, czy regeneracji, energii, a może zawalczyć ze stresem. Do wyboru mamy ashwagandha, traganek czy rhodiolę.  

Książka

To rzecz raczej sprawdzona, a książek na temat zdrowego stylu życia, czy pięknie wydanych albumów z przepisami jest na rynku mnóstwo. W czasach kiedy po każdy przepis klikamy na ulubione blogi, fajnie jest mieć prawdziwą książkę. Zwłaszcza, że blogerzy wydają książki ze swoimi najlepszymi przepisami wystarczy sięgnąć po „Jadłonomię” Marty Dymek, „Smakoterapię” Iwony Zasuwy, czy „Food Pharmacy„Liny Nertby Aurell i Mii Clase. Pięknie, pysznie i zdrowo!

Kreatywnie

A może w swoim najbliższym otoczeniu masz biegowego freaka? Co powiesz na stworzenie czegoś kreatywnego? Kup lub wydrukuj mapę Polski lub świata, wybierz ciekawe miasta, nazwy biegów, odpowiednie dystanse i terminy i oznacz je w jakiś ciekawy sposób na mapie. Jest tyle ciekawych miejsc i śmiesznych nazw biegowych imprez, o których sami biegacze nie mają pojęcia! Z pewnością docenią prezent, bo jak wiesz potrafią o bieganiu gadać godzinami! Takie wyzwanie może być początkiem kolekcjonowania medali.

Dbanie o swoje ciało jest ostatnio w modzie, ta moda bardzo mi się podoba i oby trwała jak najdłużej. Dlatego pokażmy naszym bliskim wsparcie w zmianie nas swoim stylem życia, jednocześnie w żaden sposób ich nie urażając. Oby nie było tak jak z mężem przyjaciółki, mąż chciał worek treningowy do boksowania- zorganizowała mu na urodziny. Ochota przeszła zanim go zawiesił. Zaczął biegać, chciał mieć pasek na bidon – dostał go i przestał biegać :) Obyście mieli więcej szczęścia w wybranych prezentach!
Jakie zdrowe prezenty wybieracie w tym roku?

 

 

You may also like