fbpx
Home BLOG Nowy E-kurs Przegląd zaburzeń psychicznych w kontekście pracy dietetyka

Nowy E-kurs Przegląd zaburzeń psychicznych w kontekście pracy dietetyka

by Anna Paluch

 

Przegląd zaburzeń psychicznych

Nowy E-kurs Przegląd zaburzeń psychicznych w kontekście pracy dietetyka

Zapraszam na kolejny poziom e-kursu z zakresu psychologii w pracy dietetyka. Tym razem proponuje przegląd najważniejszych zaburzeń psychicznych w kontekście pracy specjalisty. Wiele zaburzeń psychicznych, które dotyczą zarówno dzieci jak i dorosłych, mogą być i powinny zostać wsparte przez odpowiednią dietoterapie. Z drugiej strony problemy z nadwagą i otyłością czy zaburzeniami odżywiania osoby chore psychicznie mogą mieć tak samo jak osoby zdrowe i będą szukać pomocy u specjalisty. Biorąc pod uwagę, że niestety zaburzenia psychiczne stają się coraz popularniejsze zwłaszcza te z zakresu depresji, zaburzeń nastroju, konsekwencji przewlekłego stresu, nerwic, tacy pacjenci będą również częściej gościć w twoim gabinecie. Dieta ma znaczenie w chorobach otępiennych, ale również w przypadku autyzmu czy depresji. Pacjenci lub ich bliscy szukają pomocy u specjalisty dietetyka by łagodzić przebieg choroby lub zapobiegać jej postępowi. Oczywiście fachowa porada dietetyczna dotyczy dostosowania interwencji dietetycznej do właściwej jednostki chorobowej, jednak bardzo ważna jest wiedza na temat samej choroby po to by kontakt z pacjentem i podjęte działania w zakresie diety były skuteczne. Dlatego zachęcam do uczestnictwa w E-kursie Przegląd zaburzeń psychicznych, gdzie poszczególne bloki poświęcone zostają jednemu zaburzeniu, które zostanie szczegółowo opisane z wzięciem pod uwagę pracy specjalisty. Poznasz charakterystykę i sposób diagnozowania choroby. Dowiesz się jakimi cechami charakteryzuje się osoba chora w kontakcie z innymi, jak może wyglądać wypełnianie przez nią założeń dietetycznych, na jakie problemy warto się przygotować? Zapisz się, kurs rusza już 25 maja!

Kurs podzielony jest na dwa moduły: jeden dotyczy zaburzeń psychicznych u osób dorosłych, a drugi koncentruje się na problemach u dzieci.

To co charakteryzuje ten kurs, to wiedza psychologiczna przekazana w przystępny sposób i skierowana do dietetyków czy lekarzy, oraz studentów tych kierunków, a więc osób nie będących psychologami.

Plan kursu

E-kurs Przegląd zaburzeń psychicznych składa się z 21 bloków tematycznych oraz webinaru podsumowującego. Kurs jest prowadzony przez dwie specjalistki z zakresu psychologii oraz psychodietetyki. Każdy blok dotyczy innego rodzaju lub grupy zaburzeń psychicznych. Zostanie szczegółowo opisane samo zaburzenie, jego diagnozowanie oraz przebieg. Charakterystyka zaburzenia będzie dotyczyła szczególnie kwestii związanych z przebiegiem interwencji dietetycznej. Na jakie sytuacje warto być przygotowanym w relacji z chorym pacjentem? Jak wygląda kwestia motywacji do zmiany? Co może stanowić problem w skuteczności stosowania diety?

Moduł dotyczący dorosłych

 1. Materiały wstępne. Oswajanie zaburzeń psychicznych i korzystania z pomocy psychologicznej.

 

2. Depresja u dorosłych

 

3. Zaburzenia afektywne (mania, zaburzenia dwubiegunowe, zaburzenia afektywne sezonowe)

 

4. Zaburzenia odżywiania

 

5. Reksje i nieklasyfikowane zaburzenia odżywiania

 

6. Choroba Parkinsona

 

7. Choroba Alzheimera

 

8. Zaburzenia nerwicowe cz. 1

 

9. Zaburzenia nerwicowe cz. 2

 

10. Zaburzenia osobowości

 

11. Upośledzenia umysłowe

 

12. Alkoholizm, narkomania

 

13. Stres

14. Wypalenie zawodowe

Moduł dotyczący dzieci

 1. Autyzm – diagnoza, wpływ zaburzeń integracji sensorycznej na dietę.
 2. Zaburzenia łaknienia związane ze snem
 3. Funkcjonowanie całej rodziny w obliczu choroby. Metody wsparcia.
 4. FAS – alkoholowy zespół płodowy i konsekwencje dla rozwoju i funkcjonowania
 5. Bullying – charakterystyka zjawiska. Wpływ nadwagi i niedowagi na funkcjonowanie wśród rówieśników.
 6. Depresja wśród dzieci, zagrożenie coraz częściej występujące.

Webinar podsumowujący kurs.

Prowadzące:

Przegląd zaburzeń psychicznych

 

Anna Paluch –

Jestem psychologiem, psychodietetykiem, specjalistą ds. żywienia, trenerem w Psychologia w Polsce, właścicielką Gabinetu Psychodietetycznego Flow by Ania, autorką projektu “80 dni dookoła zdrowia”, oraz popularnego E-kursu specjalistycznego Psychologia dla dietetyka,  zastępcą redaktor naczelnej w Magazynie Psychologicznym Bang!, ale przede wszystkim lubię i chciałabym inspirować do wprowadzania zmian w swoim stylu życia. Prowadzę również grupę wsparcia w ramach projektu Nowonajedzone. 

 

Przegląd zaburzeń psychicznych

 

 

 

Marta Szpojda – magister psychologii, specjalista ds żywienia dzieci, oraz Certyfikowany Edukator Pozytywnej Dyscypliny. Prowadzi kursy oraz szkolenia dla rodziców dotyczące psychologii żywienia oraz rozwoju emocjonalnego. Założycielka i prowadząca grupy Zdrowe Brzuszki i Zdrowe Emocje. Autorka gościnnych artykułów w strefie specjalisty w Dbam o Cud. Mama 3-letniego Juliana.

 

 

 

 

Koszt kursu

Koszt kursu to jedynie 259 zł za 5 miesięcy intensywnej pracy w dwóch modułach – specjalistycznych materiałów teoretycznych oraz praktycznych wskazówek psychologicznych dedykowanych specjalistom: dietetykom, studentom czy lekarzom. Bez siedzenia na nudnym szkoleniu, możesz w każdym momencie, w którym będziesz mieć ochotę, w zaciszu domu popracować nad materiałami z kursu. Poszczególne bloki będą dla ciebie bazą danych, do których będziesz mógł się odnieść w sytuacji pracy z chorym psychicznie pacjentem.  Dla uczestników innych naszych kursów cena to 239 zł. 

Możesz wykupić tylko jeden wybrany moduł w cenie:

 • 119 zł za moduł dotyczący zaburzeń dzieci,
 • 159 zł za moduł dotyczący zaburzeń u dorosłych,Jeśli decydujesz się na jeden moduł, zaznacz proszę przy rejestracji w rubryce z pytaniami, który wybierasz.

Zapisując się na kurs wspierasz osoby z zaburzaniami odżywiania. 10 zł z każdego sprzedanego kursu jest przeznaczone na funkcjonowanie projektu Nowonajedzone, dzięki któremu m.in. istnieje grupa wsparcia dla kobiet z zaburzeniami odżywiania w Krakowie. Twój rozwój, wsparcie dla innych! Dziękujemy!

  • 20 zestawów materiałów w formie pdf wysyłanych w każdy piątek o 20.00 od początku trwania kursu,

 

  • bonusowy webinar podsumowujący po zakończeniu kursu, ustalimy wygodny termin, 

 

  • dostęp do zamkniętej grupy online, gdzie możemy się wymieniać uwagami, informować, zadawać pytania i dzielić doświadczeniami z pracy,

 

  • nasz wsparcie przez cały czas projektu, jesteśmy do Twojej dyspozycji mailowo czy przez skype w każdym momencie kursu

 

  • wiedzę, narzędzia, triki, wskazówki, ciekawostki z zakresu psychologii, cenne w pracy z chorym pacjentem,

 

  • praca z case study, 

 

  • możliwość podniesienia kwalifikacji zawodowych,

 

  • możliwość intensywnej pracy nad swoją karierą zawodową w odpowiednim dla nas miejscu i czasie,

 

  • zaświadczenie ukończenia kursu

 

 • możliwość otrzymania faktury

Opinie o prowadzonych kursach i prowadzących:

Jeśli masz problem ze swoim dwulatkiem, niepokoi Cię brak cierpliwości czy wybuchy złości (nie tylko malucha ale i Twoje), jeśli czujesz się trochę zagubiona w nowej roli- mamy, nie masz pomysłu co zrobić żeby niejadek w końcu jadł, masz wyrzuty sumienia lub po prostu potrzebujesz pary obiektywnych oczy i uszu – to jest właściwy trop. Indywidualne podejście,otwartość i pełna głowa pomysłów to pierwsze co mogę napisać o Marcie. Ciepła osoba, fantastyczna mama i pomocny psycholog. Polecam z całego serca!

Katarzyna Zalewska – psycholog i terapeuta

Gorąco polecam kurs Psycho dla dietetyka prowadzony przez Panią Annę Paluch. Jestem dietetykiem, cały czas się szkolę i rozwijam, wydawałoby się, że nic już mnie nie zaskoczy, ale ten kurs jest inny…! Wiedza przekazana prostym i przyjemnym językiem, w sposób skłaniający do głębszych przemyśleń nad naszą współpracą z pacjentem + praktyczne porady. Ogromną zaletą tego typu kursu jest to, że nie narzuca terminów szkoleń tylko mogę usiąść do materiałów w dogodnym dla mnie momencie. Pani Aniu

dziękuję i polecam!

mgr inż. Julita Dudicz dietetyk Poradni Dietetycznej – Ku zdrowej diecie!

Ogromnie polecam ten kurs wszystkim lekarzom, zwłaszcza tym, którzy zajmują się pacjentami, u których otyłość stanowi punkt zwrotny na drodze do zdrowia, jak i pediatrom i psychiatrom zaangażowanym w opiekę nad osobami z zaburzeniami odżywiania. Doskonale stworzone materiały, które w przystępny sposób wytłumaczą jak dzięki metodom stosowanym w psychologii pomoc pacjentom.

Ten kurs to również przypomnienie dla nas, ze pracujemy z człowiekiem, a nie “przypadkiem” , i ze podejście holistyczne to klucz do sukcesu !

Marta Fulmańska-Anders – lekarz w trakcie specjalizacji

Zapisy

Zapisz się poprzez formularz, a otrzymasz maila z potwierdzeniem zapisu oraz dane do wykonania przelewu. Zobacz do skrzynki mailowej, również do ofert i spamu,  i nie zapomnij potwierdzić! Chcesz otrzymać fakturę? KONIECZNIE zaznacz i wpisz dane do faktury, otrzymasz ją po wpłynięciu środków. Czekamy na Ciebie na e-kursie! Masz problem z rejestracją, pisz: kontakt@flowbyania.com. 

Rejestracja

* wymagane


 

 

 

 

 

Chcesz fakturę na firmę?

„Chcę zarejestrować się na E-kurs Przegląd zaburzeń psychicznych, a co za tym idzie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przesyłania mi materiałów kursowych. Zapoznałem się i akceptuje regulamin.*

Wyrażam zgodę na przesyłanie na mój adres e-mail informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach pochodzących od Anna Paluch Flow By Ania ul. Św. Marcina 113 Marcyporęba  34-114 Brzeźnica. Wiem, że w każdej chwili będę mógł wycofać zgodę.” 

You may also like