fbpx
Home O MNIE

O MNIE

by Edyta Zając
 

Anna Paluch

Jestem psychologiem, psychodietetykiem, szkoleniowcem, autorką szkoleń stacjonarnych oraz e-kursów i webinarów psychodietetycznych dla specjalistów i klientów indywidualnych. 

Już od 6 lat prowadzę Gabinet Psychodietetyczny Flow By Ania, gdzie pomagam naprawiać relacje z jedzeniem, wspieram w wychodzeniu z zaburzeń odżywiania. Udzielam wsparcia psychologicznego w pracy z kryzysem i w pracy nad rozwojem osobistym z zakresu wzmacniania poczucia własnej wartości, pewności siebie czy stawiania granic w relacjach. Wspieram w rozwoju zawodowym w radzeniu sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym. Pracuje holistycznie – korzystam z różnych gałęzi psychologii w oparciu o pracę z wartościami i niewspierającymi przekonaniami.

Zadbaj ze mną o Twój CUD! Ciało. Umysł. Duch. Każda z tych sfer potrzebuje zaopiekowania. Czas na zdrowie, zadowolenie, sukces i wolność.

Witaj na mojej stronie, gdzie przybliżam wszystkim zainteresowanym czym jest dla mnie filozofia dbania o CUD. Ciało. Umysł. Duch. Nie ma zdrowia i rozwoju bez zadbania o wszystkie te sfery z taką samą pieczołowistością. Zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak zdrowie fizyczne, a jedno wpływa na drugie, dlatego zmiana stylu życia wymaga pracy na różnych poziomach.

Moją misją jest zachęcanie do całościowego i zrównoważonego dbania o siebie. Psychodietetyka jest w tym bardzo pomocna, zwraca uwagę na rolę czynników psychologicznych w procesie zmiany stylu życia czy zdrowego odchudzania. Wiem, że zmiany są trudne. Zmiany powinny wynikać nie z naszej nienawiści do siebie i swoje wyglądu, ale w wyniku miłości i akceptacji, po to by zachować zdrowie i dobre samopoczucie. Nie przeczytasz tutaj o tym, że musisz dać z siebie 100%. Nie przeczytasz, że nie możesz jeść pizzy. Moim celem jest zachęcenie cię do zmian, z którymi ty poczujesz się dobrze i które może nie łączą się z idealną sylwetką, ale z pewnością ze zdrowiem.

Moją misją jest również edukowanie specjalistów pracujących z osobami zmieniającymi swoje nawyki żywieniowe. Dlatego tworzę Strefę Specjalisty z eksperckimi artykułami dla specjalistów dietetyków i żywieniowców oraz uruchamiam e-kursy i webinary. Wiele czynników wpływa na motywację do zmian, specjalista i jego sposób pracy również do nich należą. Coraz więcej mamy do czynienia z zaburzeniami odżywiania, a dostęp do jedzenia, reklamy nie pomagają nam w zachowaniu zdrowia i silnej woli. Dodatkowo etykietowanie wyglądu wpływa na pogorszenie naszego samopoczucia i niemądre decyzje dotyczące prób odchudzania. Uczę specjalistów jak pomagać psychodietetycznie.

JAK PRACUJĘ?

Jako psycholog, psychodietetyk i właściciel Gabinetu Psychodietetycznego Flow By Ania pracuję:

 • z klientami nad zmianą stylu życia w kontekście psychodietetyki i koncepcji CUDu stacjonarnie oraz online,
 • z dziećmi i młodzieżą udzielając wsparcia psychologicznego (lęki szkolne, radzenie sobie z emocjami)
 • z dziećmi i młodzieżą udzielając wsparcia psychodietetycznego (zaburzenia odżywiania, eksperymentowanie z dietami, wybiórcze jedzenie)
 • z osobami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania,
 • wspierając rodziny osób chorych,
 • w tematach: zarządzania stresem, asertywności, projektowania zdrowego, zrównoważonego stylu życia,
 • z grupami w temacie projektowania zdrowego stylu życia,
 • ze specjalistami, pomagając w pracy z pacjentem,
 • ze specjalistami z problemem wypalenia zawodowego w zawodzie pomocowym,

Tworzę E-kursy kierowane do osób chcących wprowadzić nowy styl życia oraz liczne kursy i webinary dla specjalistów: dietetyków, lekarzy. Szczegóły znajdziesz w zakładce E-kursy i Szkolenia. Współpracuje z firmami szkoleniowymi prowadząc szkolenia stacjonarne dla specjalistów – dietetyków z zakresu psychologii.

NOTKA SZKOLENIOWA

Moja dokładna notka szkoleniowa znajduje się w odpowiedniej zakładce.

BLOG DBAM O CUD

Ciało. Umysł. Dusza. Moim głównym celem jest namówić Cię do dbania o swój CUD. Jak? Poprzez przekazywanie wiedzy eksperckiej na temat szeroko pojętego zdrowia, propagowanie zdrowego stylu życia oraz motywowanie do zdrowej zmiany.

Czego możesz się spodziewać? Wiedzy i motywacyjnych tekstów z zakresu psychologii, zdrowego stylu życia, coachingu. Zainspiruj się do dbania o każdą swoją strefę, bo one na siebie wzajemnie wpływają. Nie wystarczy tylko zdrowo jeść, tylko dbać o ciało lub tylko czytać inspirujące książki. Bądź na bieżąco, popracujemy nad wszystkim.

Dla specjalistów pracujących z osobami w zmianie tworze eksperckie teksty w Strefie Specjalisty. Psychodietetyka może pomóc ci w skutecznej i efektywnej pracy z pacjentem. Piszę tutaj o swoich doświadczeniach zawodowych, wiedzy z zakresu psychologii, którą powinno się przenieść na grunt zawodów pomocowych, do takich należy dietetyka. Polecam lektury obowiązkowe dla specjalistów.

Ten portal nie mógłby istnieć bez Was, dlatego dziękuje, że jesteście i liczę na Wasze wsparcie i zaangażowanie.

A NAJBARDZIEJ LUBIĘ…

Oprócz pisania i edukowania… spędzam czas:

 • wymyślając i gotując, raz bardziej dietetycznie, raz mniej, ale zawsze zdrowo i pysznie,
 • czytając książki psychologiczne, które uczą mnie, ale też te, które chcę polecić czytelnikom,
 • ucząc się, bo tylko to nie pozwala nam się nudzić,
 • spacerując i starając się być aktywna, bo to dla mnie podstawa zdrowia,
 • dbając o moje miejsce mocy na ziemi, mój dom,

Jak to robię, możesz podejrzeć na Instagramie. Zapraszam!

WSPÓŁPRACUJĄ ZE MNĄ

Dzienny Ośrodek Leczenia Zaburzeń Odżywiania „Otulenie”

Zapraszam osoby (od 14 r.ż. ) dotknięte zaburzeniami odżywiania (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie, ortoreksja, otyłość, atypowe zaburzenia odżywiania), zaburzeniami obrazu własnego ciała i chorobami współistniejącymi do udziału w turnusach terapeutycznych Dziennego Ośrodka Leczenia Zaburzeń Odżywiania „Otulenie” na warszawskim Żoliborzu. To tutaj, w przytulnych wnętrzach, pod skrzydłami specjalistów doświadczonych w leczeniu zaburzeń jedzenia, prowadzona jest holistyczna terapia ciała i duszy, obejmująca takie formy oddziaływania jak:

 • psychoterapię grupową z elementami psychoedukacji
 • psychoterapię indywidualną
 • psychoterapię systemową (rodzinną)
 • konsultacje psychiatryczne, internistyczne, gastrologiczne
 • opiekę osteopaty
 • psychoterapię tańcem/ruchem, psychodramę, psychorysunek
 • pracę z oddechem i relaksację
 • praca z obrazem ciała
 • muzykoterapię
 • filmoterapię
 • dogoterapię
 • dietetykę w teorii i praktyce (warsztaty przygotowywania pysznych i zdrowych potraw o optymalnej wartości energetycznej), 
 • warsztaty readaptacji do życia zawodowego/ społecznego.

Współpracujemy z wieloma cenionymi ośrodkami i fachowcami, a nasi specjaliści poddawani są regularnej superwizji i szkoleniom zawodowym.

Zapraszamy do konsultacji i zapisów kontakt@otulenie.pl , tel. 501 588 969