fbpx
Home BLOG Wyzwanie Psychologia dla dietetyka. Case study

Wyzwanie Psychologia dla dietetyka. Case study

by Anna Paluch
case study

Wyzwanie Psychologia dla dietetyka. case study

Zapraszam Cię do 5 dniowego wyzwania: Psychologia dla dietetyka. Wyzwanie kieruje do dietetyków oraz wszystkich specjalistów pracujących z osobami zmieniajacymi nawyki zdrowotne. W ciągu 5 dni przedstawie Ci najważniejsze moim zdaniem umiejętności psychologiczne i narzędzia wspierające pracę z pacjentem. Pamiętajmy, że zmiana zaczyna się w głowie i to nie jest tylko pusty frazes. W każdym dniu będziemy opracowywać konkretną historię pacjenta – praktyczne case study.

Start: 20 lipca

JAK WYGLĄDA WYZWANIE?

Najlepiej uczymy się na przykładach! Dlatego codziennie będziemy opracowywać konkretną historię pacjenta, analizując ją pod kątem czynników psychologicznych. Następnie przedstawię Ci strategię działań w oparciu o narzędzia psychologiczne. Będzie bardzo praktycznie, a może wśród tych historii znajdziesz historie swoich podopiecznych? Jeśli nie, warto zwrócić uwagę na to, że w przypadku wielu chorób dietozależnych psychologia (myśli, emocje, przekonania) również odgrywają ważną rolę.

Jakie historie sobie omówimy?

  • Pacjentka z PCOS mająca trudności z zajściem w ciąże.
  • Pacjent ze zdiagnozowaną celiakią, przygotowujący się do przejścia na dietę bezglutenową.
  • Pacjentka z napadami objadania się.
  • Pacjentka nie radząca sobie z zachciankami.
  • Pacjentka po restrykcyjnych dietach bojąca się jeść wiele produktów.

Historię są stworzone pod wyzwanie, natomiast są zlepkiem wielu moich doświadczeń z pacjentami oraz wniosków przeprowadzanych badań.

NA CZYM POLEGA WYZWANIE I JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?

  • Przez 5 dni, codziennie rano o 9.00 otrzymasz na maila materiały do pracy. Będzie to historia pacjenta wraz z psychodietetycznym opracowaniem.
  • Dodatkowo w środę 21.07 o 19.00 zapraszam na IG live z omówieniem kilku psychodietetycznych strategii.
  • Wystarczy, że dołączysz do listy uczestników (na końcu wpisu) i znajdziesz kilkanaście minut codziennie by popracować z materiałami. Będziesz mógł wrócić do nich w każdym momencie swojej pracy zawodowej.
  • Każdy z uczestników otrzyma zniżkę na nowy E-kurs Psychologia dla dietetyka I, gdzie poznasz najważniejsze informacje na temat wykorzystania psychodietetyki w pracy z pacjentem.
  • Podziel się informacją o wyzwaniu z innymi specjalistami, którzy mogą potrzebować wsparcia w pracy z pacjentami, udostępniając grafikę na IG i oznaczając mnie tam. Znajdziesz mnie jako Anna Paluch Psychodietetyk.

Dołącz do wyzwania

* indicates required
Zapisuje się na wyzwanie

Wyzwanie jest przygotowaniem do e-kursu psychodietetycznego „Psychologia dla dietetyka I”.

Program kursu zawiera tematy z zakresu wiedzy psychologicznej i narzędzi motywacyjnych do pracy z osobami zmieniającymi nawyki żywieniowe z różnych przyczyn oraz wprowadzającymi nowy, zdrowy styl życia. E-kurs psychodietetyczny  skierowany jest przede wszystkim do dietetyków oraz specjalistów ds. żywienia, ale również do psychologów, trenerów, lekarzy i profesji, w których prowadzony styl życia ma znaczenie w prowadzeniu opieki nad klientem. Już ponad 400 specjalistów wzięło udział w kursie, dołącz!
Zapraszam do zapoznania się z programem!

You may also like