fbpx
Home BLOG Czy noworoczne odchudzanie ma sens? Rozmowa z dietetyk Paulą Jamróz

Czy noworoczne odchudzanie ma sens? Rozmowa z dietetyk Paulą Jamróz

by Anna Paluch
noworoczne odchudzanie
noworoczne odchudzanie

Nowy rok, nowa ja! Czy noworoczne odchudzanie ma sens? Rozmowa z dietetyk Paulą Jamróz

“Właściwe odżywianie będzie medycyną jutra.”

– Linus Pauling

Nowy rok, nowa ja! Noworoczne postanowienia najczęściej dotyczą zmian w zakresie prowadzonego stylu życia: odchudzanie, dieta, wzmożone ćwiczenia fizyczne, rzucenie palenia, rzucenie słodyczy. Wybieramy duże cele i chcemy wprowadzić ograniczenia od zaraz. Bez planu, ale z dużą motywacją, bo przecież jest nowy rok, a my czujemy się pełni sił. Niestety nasza pula energii i samokontroli wyczerpuje się, kiedy po świątecznym okresie wracamy do normalnego trybu pracy, szkoły, obowiązków. Właśnie z tego powodu dieta jako noworoczne postanowienie niestety często kończy się po kilku tygodniach.

Jak wprowadzać zmiany by w końcu osiągnąć upragnione efekty?

Jakie błędy popełniamy?

 • zaczynamy zmiany z dnia na dzień bez planu,
 • wprowadzamy duże restrykcje i ograniczenia,
 • wprowadzamy wiele zmian w tym samym czasie,
 • stosujemy zasady, które pochodzą z niesprawdzonych źródeł,
 • stosujemy zasady, które nie są dostosowane indywidualnie,

Od czego zacząć noworoczne odchudzanie?

 • Poczekaj kilka dni zanim zaczniesz.
 • Wprowadzaj zmiany powoli i małymi krokami.
 • Zaplanuj kolejne kroki, wprowadź regularność i planowanie posiłków.
 • Zacznij od wprowadzenia zdrowych nawyków, a nie od ograniczania i restrykcji.
 • Dobrze sprawdź informacje, które znajdziesz na temat odchudzania.
 • Rozważ konsultację ze specjalistą.
 • Zastanów się, dlaczego chcesz dokonać zmiany właśnie teraz i dlaczego to jest dla ciebie ważne?

Po więcej inspiracji zapraszam do odsłuchania podcastu, rozmowy z dietetyk kliniczną Paulą Jamróz. Czy noworoczne odchudzanie ma sens? Zmiana stylu życia zawsze ma sens i jest właściwą decyzją, jednak trzeba robić to rozważnie i korzystać ze sprawdzonych informacji zamiast porad koleżanek i internetowych diet. Zachęcamy do małych zmian, ale takich które w dłuższej perspektywie dadzą lepszy i trwały efekt. Zachęcamy do zmian, które nie zniechęcą cię po miesiącu. Po wielu porażkach pora uwierzyć w siłę małych kroków, daj sobie czas i ułóż plan. Będziemy nad tym pracować przez najbliższy rok w naszym projekcie!

Mam nadzieję, że po odsłuchaniu podcastu rozważysz to, by dać sobie czas, by dać sobie szansę i spróbować inaczej wprowadzić nowy styl życia.

Serdecznie zapraszam do odsłuchania rozmowy oraz subskrybcji mojego kanału na Spotify oraz iTunes.Czekam na pierwsze opinie i komentarze. Chcecie więcej takich rozmów?

Poznaj mojego gościa

noworoczne odchudzanie

Jestem dietetykiem klinicznym i psychodietetykiem, dlatego pracuję dość niestandardowo-nie tylko tworzę indywidualnie opracowane jadłospisy, lecz także koncentruję się na zmianie nawyków żywieniowych wszystkich swoich podopiecznych. Tak, aby zdrowy styl życia na stałe zagościł w naszym życiu, a nie tylko na chwilę.

Pokazuję, że zdrowe żywienie ma być, a nawet musi być pyszne, proste w przygotowaniu oraz tanie, dlatego w swoich jadłospisach bazuję na naszych lokalnych i sezonowych produktach.Na moim blogu https://dietetyczniezakrecona.pl/ można znaleźć mnóstwo dietetycznych inspiracji, słodyczy w wersji fit czy porad  dietetycznych jak stopniowo wprowadzić zmianę.Każdą dietę opracowuję indywidualnie na podstawie preferencji smakowych, czasowych, finansowych, współistniejących chorób oraz stylu życia. Każdy z nas jest inny, każdy wyjątkowy, dlatego z mojego długoletniego doświadczenia wynika, że indywidualne podejście do moich podopiecznych to klucz do osiągnięcia wymarzonych efektów.

Specjalizuję się w dietoterapii kobiet, szczególnie w zaburzeniach miesiączkowania, PCOS, insulinooporności, otyłości,  dietach roślinnych, autoimmunologicznych, zaburzeniach odżywiania, żywieniu w chorobach onkologicznych i chorobach układu pokarmowego.

Ostrzegam!  Zmieniam nawyki żywieniowe na stałe! 

Linki, które pojawiły się w rozmowie:

Śniadanie to podstawa!

Dla jeszcze lepszej motywacji, by zacząć zmianę już teraz, mamy dla was zniżkę:
– 20% zniżki na nowy ebook ze śniadaniami w sklepie Pauli,
– hasło: DBAMOCUD
– szukaj: 
https://dietetyczniezakrecona.pl/produkt/e-book-zdrowe-sniadania-edycja-zimowa/

You may also like