fbpx
Home BLOGDUSZACZAS WOLNY LEKTURA NA LATO(A)!? TOP 5

LEKTURA NA LATO(A)!? TOP 5

by Anna Paluch

 

photo-1433643667043-663b34a5c052

 

Top 5 wakacyjnych lektur, wartych poznania

Wakacyjne urlopy sprzyjają odkrywaniu nowości. Podróże, nowe znajomości, nowe miejsca, trasy… Lato to czas, gdy powietrze pachnie wręcz rozwojem. Po każdym intensywnie spędzonym dniu przychodzi piękny pogodny wieczór spędzony na werandzie z kubkiem smacznej herbaty i dobrą inspirująca lekturą… Przygotowałam dziś dla Was mój książkowy  „top 5”  tegorocznych wakacji.

 

  1. Zamień chemię na jedzenie Julia Bator

Nowinki dietetyczne dotyczące zdrowych produktów, tego co warto włączyć do codziennej diety, jak  dokonywać odpowiednich wyborów komponując zbilansowane menu, pojawiają się ostatnimi czasy niemal z prędkością światła. Odnalezienie się w owej informacyjnej dżungli staje się niełatwym wyzwaniem.  Poradnik Julii Bator, w przystępny, jasny sposób ujawnia całą prawdę o zawartości towarów znajdujących się na sklepowych pułkach. Jeśli chcesz odkryć ile sera jest w serze oraz jak nie paść ofiarą wszechobecnych E-dodatków ta książka jest właśnie dla Ciebie! Autorka pokazuje jak sama zdobywała wiedzę w zakresie żywienia, jak ważne jest ono dla naszego zdrowie. Skutecznie zachęca do pogłębiania wiedzy na ten temat, ponadto podaje swoje własne sprawdzone przepisy na wiele bardzo prostych, szybkich, smacznych dań. Jest to doskonałe kompendium informacji, które momentami czyta się niczym detektywistyczną powieść, dzięki ukazaniu całej drogi prowadzącej do końcowych wniosków.

  1. Dieta na Twoich zasadach. Tara Stiles

Poszukując kolejnych pozycji dotyczących zdrowego stylu życia, trafiłam na inspirującą  książkę, pełną praktycznych porad. Autorka zachęca nie tylko do zmiany sposobu odżywiania, odnalezienia swojej własnej drogi i wsłuchania się w siebie, ale pokazuje także jak to zrobić. To niewątpliwie ogromny atut tego poradnika. Codzienna medytacja i praktyka jogi pomogą osiągnąć głęboki spokój i poczuć się dobrze we własnej skórze, dodając do tego trzeci komponent czyli dietę, możemy zacząć cieszyć się pełnią zdrowia. Konkretne porady, w postaci zestawów ćwiczeń i przepisów na wiele zdrowych dań, wręcz zachęcają do działania. Pełen empatii i szczerości styl Tary pozwala z nową siłą uwierzyć w  to, że każdy z nas jest wyjątkowy, indywidualny , dokonały i ma prawo do pełni szczęścia. „Medytacja, joga i gotowanie- pomogą Ci odbudować bliskość ze sobą, abyś mógł/ mogła odkryć jakie zasady posłużą Ci w danym monecie życia”. Polecam również kanał na YouTube gdzie, można poćwiczyć razem z Tarą oraz lepiej ją poznać – naprawdę warto.

https://www.youtube.com/c/tarastiles08

  1. Oswoić narkomana. Robert Rutkowski w rozmowie z Ireną A. Stanisławską

Robert Rutkowski w plastyczny sposób pokazuje jak wygląda życie człowieka, który zmaga się z nałogiem. Wszystkie zapiski  własnych doświadczeń autora, który przez wiele lat walczył  z uzależnieniem od różnych substancji narkotycznych od heroiny poczynając, czyta się z zapartym tchem. Trudna droga autora zakończyła się sukcesem, po latach zmagań wyzwolił się z niebezpiecznej spirali uzależnienia, a ponadto odkrył życiową misję. Został terapeutą, wspiera innych na drodze, którą sam ma już ma za sobą. Takie historie dają nadzieję, pozwalają lepiej zrozumieć mechanizmy, które tkwią w głowie uzależnionego człowieka. To lektura, którą powinny przeczytać nie tylko osoby borykające się z podobnymi problemami, ale również  ich bliscy.

4. Piętrzenie nawyków. 97 małych zmian, które odmienią Twoje życie. Steven Scott

Krótka, treściwa pozycja, która daje konkretne narzędzia pozwalające poprawić jakość życia dzięki wprowadzeniu  w rytm dnia drobnych innowacji, każda z nich nie zajmuje więcej niż 5 minut. Zmiany zostały podzielone na siedem kategorii : wydajność, relacje międzyludzkie, finanse, porządek, duchowość i dobre samopoczucie, zdrowie i sprawność fizyczna oraz wypoczynek. Sama procedura piętrzenia nowych dobrych nawyków, składająca się z ośmiu elementów, również został szczegółowo opisana. Czytelnik może skorzystać ze zmian proponowanych przez Stevena Scotta. Dla przykładu jedna z moich ulubionych – nauka jednego słowa w obcym języku dziennie. Każdy z nam może jednak samodzielnie stworzyć sobie swoje małe zmiany i zbudować z nich spójną procedurę na wzór tej proponowanej przez autora. Warto zapamiętać, że „ duże drzwi chodzą na małych zawiasach”.

  1. Chce się żyć. Maciej Pieprzyca

Na zakończenie lektura, której nie mogło zabraknąć na tej liście ! Opowieść o Mateuszu chorującym na porażenie mózgowe oraz jego rodzinie nie mogącej pogodzić się z kalectwem najmłodszego syna. To pełna nadziei opowieść o wytrwałości i odważnych próbach chłopca w porozumienia się ze światem, wbrew przypiętej mu „łatce” roślinki. Zadziwiające, nieustępliwe wsparcie rodziny, zwłaszcza mamy Mateusza dodaje mu sił, a miłość pomaga przezwyciężyć wszelkie trudności. Po przeczytaniu tej książki naprawdę chce się żyć. 

Letni wakacyjny czas już za nami, jednak książki, a zwłaszcza przeróżne poradniki towarzyszą mi oraz mam nadzieje i Wam prze cały rok. Zbliża się jesień i długie wieczory. Na mnie czeka już cała lista nowych pozycji. Mówią, że kto czyta ten żyje nie raz, a dwa, więc spróbuj, warto.

Znacie te pozycje? Co znajduje się w Waszym topie?

Autorka wpisu: Agnieszka Pacut 

 

 

You may also like