fbpx
Home PSYCHE WEBINAR. WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE W PRZEWLEKŁYCH CHOROBACH JELIT

WEBINAR. WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE W PRZEWLEKŁYCH CHOROBACH JELIT

by Anna Paluch

WEBINAR. WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE W PRZEWLEKŁYCH CHOROBACH JELIT

Przewlekłe choroby jelit takie jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego (WZJG), przewlekłe nieswoiste zapalenie jelit czyli Chorobę Leśniowskiego-Crohna (Crohn Disease – CD) czy zespół jelita drażliwego (IBS) to choroby, w których wsparcie psychologiczne odgrywa bardzo ważną rolę. Z jednej strony wśród przyczyn powstawania chorób coraz częściej bierze się pod uwagę rolę czynników psychologicznych (przewlekły stres, kryzysy psychologiczne), a z drugiej strony leczenie i radzenie sobie z trudnościami jakie wiążą się z funkcjonowaniem z chorobami jelit wymagają wsparcia psychologicznego. Zapraszam na szkolenie podczas którego, zwrócimy uwagę na wyzwania i trudności z jakimi mierzy się pacjent, a których rozwiązanie może znacząco poprawić jakość życia. Poznanie, działanie i akceptacja są kluczowe, by poczuć się lepiej i nie wpaść w błędne koło nawracających pod wpływem stresu i napięcia objawów.

 • Znaczenie czynników psychologicznych w powstawaniu przewlekłych chorób jelit,
 • Wyzwania psychologiczne w zastosowaniu dietoterapii, radzenie sobie z restrykcjami,
 • Błędne koło stresu i objawów, czyli rola nastawienia do wyzwań towarzyszących chorobie,
 • Rola komunikacji i asertywności w ułatwianiu codzienności,
 • Nerw błędny i jego znaczenie w funkcjonowaniu osi jelita-mózg. Dlaczego warto stymulować nerw błędny?
 • Podstawy teorii poliwagalnej we wsparciu psychologicznym, rola wspierającego otoczenia i regulowanie działania układu nerwowego

Start: 6 kwietnia  godz. 20.00

Czas trwania: 1,5 godziny

Spotkanie odbywa się przez Zoom

Przed spotkaniem otrzymasz link do pokoju spotkania.

10 zł z zakupu każdego kursu i webinaru w najbliższych 3 miesiącach będzie przekazane na pomoc Ukrainie (przelew zbiorczy raz w miesiącu dla Polskiej Akcji Humanitarnej)

KOSZT: TYLKO 89 ZŁ W TYM: 

 • szkolenie z możliwością zadawania pytań,
 • materiały wysłane po webinarze,
 • zaświadczenie o  uczestnictwie,
 • link do pobrania nagrania, jeśli chcesz do niego wracać lub nie możesz być w tym terminie z nami, 
 • możliwość wystawienia faktury,

PROWADZĄCA

ANNA PALUCH. Jestem psychologiem, psychodietetykiem, szkoleniowcem, autorką szkoleń stacjonarnych oraz e-kursów i webinarów psychodietetycznych dla specjalistów i klientów indywidualnych.

Już od 6 lat prowadzę Gabinet Psychodietetyczny Flow By Ania, gdzie pomagam naprawiać relacje z jedzeniem, wspieram w wychodzeniu z zaburzeń odżywiania. Udzielam wsparcia psychologicznego w pracy z kryzysem i w pracy nad rozwojem osobistym z zakresu wzmacniania poczucia własnej wartości, pewności siebie czy stawiania granic w relacjach. Wspieram w rozwoju zawodowym w radzeniu sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym. Pracuje holistycznie – korzystam z różnych gałęzi psychologii w oparciu o pracę z wartościami i niewspierającymi przekonaniami.

REJESTRACJA

You may also like