fbpx
Home BLOG Rewizja. Poznaj narzędzie do utrwalania zmian i podtrzymania efektów odchudzania

Rewizja. Poznaj narzędzie do utrwalania zmian i podtrzymania efektów odchudzania

by Anna Paluch

Poznaj narzędzie do utrwalania zmian i podtrzymania efektów odchudzania

Czy najtrudniejsze jest podjęcie decyzji o rozpoczęciu procesu zmian? Najczęściej okazuje się, że nie. Początkowo motywacja jest wysoka i pojawiają się różne zewnętrzne czynniki, które wystarczająco w zmianie nas umacniają. Problem zaczyna się, kiedy „miesiąc miodowy odchudzania” powoli się kończy. Pojawiają się pierwsze kryzysy, a osiągnięte efekty wydają się być już tak stałe, że zaczynamy usprawiedliwiać swoje decyzje, które nie zgadzają się do końca z linią wprowadzanych zmian, bo to tylko jedno, małe odstępstwo za którym często zaczyna toczyć się lawina, jeśli w porę nie zareagujemy. Oczywiście podstawą jest wprowadzanie takich zmian i w taki sposób, by było to jak najmniej obciążające. Z pewnością bez nadmiernych restrykcji. Z drugiej jednak strony, jeśli chcemy popracować nad zdrowymi nawykami, to wprowadzamy zmiany, które nie są początkowo dla nas naturalne i nasz mózg będzie próbował wrócić do automatycznych, dobrze kojarzonych zachowań. Kluczem do wytrwania bez zamęczania się jest oczywiście zaangażowanie i przyjęcie odpowiedzialności za to, czego chce dokonać. A narzędziem, które to zaangażowanie wykorzystuje jest rewizja i regularne jej przeprowadzanie. Na czym polega rewizja w pracy nad zmianą? Jak ją wykorzystać w praktyce? Zapraszam na kolejny odcinek podcastu psychodietetycznego.

 

 

W tym odcinku podcastu dowiesz się:

  • Jaki jest mój ulubiony sposób na „powracanie” do właściwych działań  w zakresie zdrowia, bo na różnych etapach zmian, kryzysy, zniechęcenie mogą mieć miejsce. 
  • Na czym polega regularna rewizja działań i dlaczego jest niezbędnym elementem w dokonywaniu trwałych zmian.
  • Dlaczego tak często zdarza nam się tracić z oczu cele i wracać do starych nawyków?
  • Co podtrzymuje motywację do działań? Jak się nie zniechęcać do trwania w dobrych nawykach. 
  • Jakie proste narzędzie oparte na właściwie zadanych pytaniach wykorzystać do zaangażowania się w dokonywanie zmian zdrowotnych?

 A jeśli chcesz wykorzystać Rewizję w pracy nad swoimi zdrowotnymi celami, zachęcam do pobrania Arkusza.

Zapisuje się

* indicates required
Zapisuje się do newslettera i pobieram Arkusz

Intuit Mailchimp

Serdecznie zapraszam do odsłuchania podcastu oraz subskrybcji mojego kanału na Spotify oraz iTunes. Jestem też na YouTube! Będę niezwykle wdzięczna za dodanie opinii, subskrypcje mojego podcastu na Spotify oraz iTunes,  YouTube! Dziękuje, że słuchacie! Dotarcie do kolejnych osób będzie możliwe tylko dzięki Waszym kilku kliknięciom, z góry dziękuje!

 

 

Coraz częściej mamy do czynienia z zaburzonym odżywianiem, które jest efektem restrykcyjnych i ekstremalnych diet, niewłaściwą relacją z jedzeniem, wszechobecną kulturą diet i nieprawidłowych stylów jedzenia.  E-kurs psychodietetyczny Zaburzone odżywianie powstał właśnie w odpowiedzi na ten problem i będzie miał za zadanie w praktyczny sposób przeanalizować i pomóc naprawić relację z jedzeniem. Chciałabym, aby każda osoba, która ma poczucie, że nie radzi sobie z tym, co wielu nazywa „tylko” jedzeniem mogła powiedzieć, że rozumie wszystkie te mechanizmy i wie jak się zachować w sytuacjach kryzysowych. Z tego kursu dowiesz się jak odzyskać kontrolę nad jedzeniem i naprawić relację z jedzeniem. Wykup teraz w obniżonej cenie!

You may also like