fbpx
Home BLOG Czy można się odchudzać bez liczenia i ważenia? Rozmowa z Dr Lifestyle

Czy można się odchudzać bez liczenia i ważenia? Rozmowa z Dr Lifestyle

by Anna Paluch
bez liczenia i ważenia
bez liczenia i ważenia

Czy można się odchudzać bez liczenia i ważenia? Rozmowa z Dr Lifestyle

Dlaczego chętnie obserwuje pracę i działania Dr Lifestyle? Podziwiam ją za jej autentyczność i bardzo mądre podejście do odchudzania, pozytywne podejście! Bardzo się cieszę, że gości w moim podkaście i miałyśmy okazję porozmawiać o jej nowym produkcie, poradniku „Bez liczenia i ważenia” i o tym jak odchudzać się skutecznie i trwale. Czy można obejść się bez fiksacji na liczeniu każdej kilokalorii? Ba! Nawet trzeba!

Na jakie najważniejsze kwestie w kontekście odchudzania zwróciła nam uwagę Monika?

  • Element kontroli podczas odchudzania jest ważny, w końcu trzeba jeść mniej, żeby schudnąć. Jednak znacznie bardziej ważna jest swoboda w jedzeniu i dostosowanie sposobu odżywiania do siebie. Ważniejsza od liczenia i ważenia, jest dobra relacja z jedzeniem.
  • Potrzebna jest refleksja nad tym, jak nam jest z tym jedzeniem w chwili obecnej i co nas zadowala w kontekście odżywiania czy wyglądu.
  • Nie musi być idealnie, żeby było wystarczająco dobrze. Liczy się każdy krok w stronę odchudzania, każde 5 minut aktywności, każda podjęta decyzja, że nie ulegniesz zachciance. Nie musisz za każdym razem osiągać sukcesu, ale staraj się tam, gdzie możesz, na tyle ile dasz rady.
  • Ważne jest wsłuchanie się w siebie i zdecydowanie czego potrzebuje teraz, na czym mi zależy, co jest dla mnie ważne w kontekście jedzenia, ulegania zachciankom.
  • Nie ignorujmy głodu, szanujmy sytość. Często sygnały głodu i sytości są zaburzone przez lata ignorancji wobec nich. Powrót do spokojnego reagowania na głód, dzięki regularności jedzenia i ograniczeniu podjadania jest kluczowy w zmianie.
  • Dajmy sobie czas, bardzo dużo czasu: na refleksję, na wprowadzanie nowych nawyków, na dostosowanie diety do siebie, na ignorowanie zachcianek, na odzyskanie kontroli nad jedzeniem.
  • Pamiętajmy, że tylko my możemy coś zmienić. To my podejmujemy decyzje i przyjmujemy odpowiedzialność za nasze zdrowie i zmiany. Nie traktujmy jedzenia jako przepustki do zaspokojenia innych ważnych potrzeb.

Bardzo serdecznie zapraszam do odsłuchania tej mądrej i pozytywnej rozmowy o tym, jak skroić dietę na wymiar, ale przestać się fiksować na ważeniu i liczeniu.

Serdecznie zapraszam do odsłuchania podcastu oraz subskrybcji mojego kanału na Spotify oraz iTunes.Czekam na pierwsze opinie, komentarze czy pytania.

Poznaj mojego gościa

Monika Ciesielska znana w sieci jako Dr Lifestyle. Dietetyczka, z bardzo pozytywnym nastawieniem do odchudzania, która przyznaje się, że je pizzę, chipsy i nawet zapija je winem, chyba właśnie dlatego tyle kobiet ufa jej metodom, bo jest autentyczna. Autorka genialnych diet sklepowych, kursów pozytywnego odchudzania i nowego
E-booka „Bez liczenia i ważenia”.

Jeżeli jesteś na etapie zmiany, masz dość diet i wiecznego odchudzania bez skutków, mocno zachęcam do sięgnięcia po E-book Moniki „Bez liczenia i ważenia”, na który teraz jest promocja -15zł na hasło: GŁODNAWIEDZY. Czytając go, co chwila myślałam sobie, że sama chciałabym napisać tak lekko i tak mądrze o odchudzaniu. Polecam z pełną odpowiedzialnością psychodietetyka!

You may also like