fbpx
Home BLOG Nie bój się mówić, kiedy cierpisz na zaburzenia odżywiania… | Katarzyna Gaber

Nie bój się mówić, kiedy cierpisz na zaburzenia odżywiania… | Katarzyna Gaber

by Anna Paluch
Katarzyna gaber

Nie bój się mówić, kiedy cierpisz na zaburzenia odżywiania…

Osamotnienie, poczucie niezrozumienia, wstyd. To emocje, które wciąż towarzyszą wielu osobom z zaburzeniami odżywiania. A wychodzenie z zaburzeń odżywiania to walka, nierówna i wyczerpująca. Tu nie chodzi tylko o jedzenie, chociaż to jedzenie bardzo często jest tym obszarem, gdzie sił jest potrzebnych najwięcej.

Zapraszam na cykl podcastów – rozmów o zaburzeniach odżywiania z różnymi specjalistami, w którym chciałabym temat oswoić, zaapelować o czujność i zwiększyć naszą jako społeczeństwo świadomość. Tylko w ten sposób możemy szybko zareagować, a z zaburzeniami odżywiania jest tak, że im szybciej zaczniemy leczenie, tym większa szansa na pełny powrót do zdrowia i równowagi. Kultura diet, dostęp do internetu, social media to czynniki sprzyjające rozwojowi zaburzeń odżywiania, zwłaszcza kiedy dodamy pozostałe uwarunkowania. Zanim zajmiemy się jedzeniem, zajmijmy się również relacjami, porównywaniami, oczekiwaniami jakie stawiamy wobec innych osób. Każdy z nas może swoimi komentarzami, swoją wrażliwością, obecnością, stosunkiem wobec własnych ciał wpływać na to, co myślą i programują w sobie inni, zwłaszcza młode osoby.

Dzisiaj zapraszam do rozmowy z Katarzyną Gaber, psycholożką i współautorką książki „Kiedy cierpisz na zaburzenia odżywiania”. To książka inna niż wszystkie na rynku. Mam poczucie, że dzięki historiom, którymi dzielą się w niej osoby z zaburzeniami odżywiania jest niezwykle autentyczna, uświadamiająca i po prostu poruszająca. Poleciłabym ją każdemu rodzicowi, nauczycielowi, specjalistom i nie tylko. Jej forma sprawia, że nie jest skomplikowana w odbiorze, ale daje do myślenia i może wzmóc czujność. W podcaście porozmawiałyśmy o książce i o tym, co w nas zostawiają historie naszych pacjentek. Co nas wkurza i smuci w obszarze świadomości na temat zaburzeń odżywiania? 

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości w obszarze swojego sposobu odżywiania, jeśli zastanawiasz się, czy zaburzenia odżywiania lub zaburzone wzorce odżywiania nie są twoją codziennością, nie zastanawiaj się. Rozwiej wątpliwości albo skorzystaj z pomocy, bo im wcześniej tym lepiej i ta droga będzie łatwiejsza. Zachęcam do kontaktu – możemy popracować wspólnie lub pomogę ci zdecydować się na inny rodzaj wsparcia, jeśli będzie konieczny. Nie czekaj. 

 

Katarzyna Gaber

psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie certyfikacji (Instytut Poznawczy, Kraków). Współpracuje z Fundacją "Drzewo Życia" prowadząc terapię indywidualną oraz jest członkiem zespołu psychoterapeutów "Healio" w Rzeszowie. Specjalizuje się w terapii zaburzeń odżywiania. Stale poszerza swoje kwalifikacje, aby najpełniej pomoc drugiej osobie. Współautorka, razem z Bogną Kuk, książki "Kiedy cierpisz na zaburzenia odżywiania".

Serdecznie zapraszam do odsłuchania podcastu oraz subskrybcji mojego kanału na Spotify oraz iTunes. Jestem też na YouTube! Będę niezwykle wdzięczna za dodanie opinii, subskrypcje mojego podcastu na Spotify oraz iTunes,  YouTube! Dziękuje, że słuchacie! Dotarcie do kolejnych osób będzie możliwe tylko dzięki Waszym kilku kliknięciom, z góry dziękuje!

 

 

Jeśli jesteś specjalistą i poszukujesz informacji na temat wsparcia osób z zaburzeniami odżywiania, zapraszam do zakupu kursu, webinarowych szkoleń lub ebooka. Szczególnie polecam dietetykom, lekarzom, trenerom, nauczycielom. Dowiedz się więcej, reaguj i wspieraj. Z okazji cyklu podcastów i tygodnia świadomości tutaj na blogu, materiały w obniżonej cenie.

zaburzenia odżywiania

You may also like