fbpx
Home BLOG Wykorzystaj atrybuty zmiany i popracuj nad zdrowym stylem życia (Podcast)

Wykorzystaj atrybuty zmiany i popracuj nad zdrowym stylem życia (Podcast)

by Anna Paluch

Wykorzystaj atrybuty zmiany i popracuj nad zdrowym stylem życia

Znasz to powiedzenie, że „sprzyjają nam okoliczności”? A gdyby tak nie czekać, tylko popracować nad wykorzystaniem tego, co wokół nas dla motywacji do zmian zdrowotnych? Wykorzystaj atrybuty zmiany czyli wszystkie drobne rzeczy, którymi się otaczasz, a które motywują i przypominają ci o tym, co jest ważne i do czego dążysz. W dzisiejszym podcaście opisuje szczegółowo jak wykorzystać atrybuty zmiany i dlaczego budowanie przestrzeni pełnej „sprzyjających okoliczności” jest takie ważne!

Wyobraź sobie dwie sytuacje. Jedna to po prostu podejmowanie po raz kolejny decyzji o zmianie, bez zwrócenia uwagi na przestrzeń, która cię otacza, nie będzie w niej miejsca na owoce i warzywa w lodówce, nie będzie butelki wody zawsze blisko, a strój do ćwiczeń będzie wepchnięty gdzieś głęboko. Buty to tylko szpilki, a książki to w większości kryminały. Na tablicy z listą to-do zadania związane z domowym obowiązkami. Czy takie otoczenie sprzyja zmianie? 

Druga sytuacja to zupełna odwrotność: zdrowe zakupy, na tablicy grafik pobliskiego klubu fitness, buty sportowe leżą gdzieś przy wejściu, na półkach przeplatają się twoje ulubione kryminały i książki kulinarne, jest też kilka o nawykach i rozwojowe. Masz blisko termos z ciepłą wodą, bo nie lubisz w ziemie pić zimnej, ale chcesz pracować nad tym nawykiem. Mata zajmuje część pokoju, ale nie chcesz jej składać, żeby nie zapomnieć o rozciąganiu.

Widzisz różnicę tych dwóch historii? Mogą dotyczyć tej samej osoby. Której będzie łatwiej wprowadzić zmiany zdrowotne? Zacznij od budowania sprzyjającej zmianie przestrzeni, wtedy nie będziesz potrzebować aż tylu dodatkowych motywacyjnych kopów. Stwórz swoją nową tożsamość – tożsamość zmiany!

Zapraszam na nowy psychodietetyczny podcast z ćwiczeniem dotyczącym tworzenia atrybutów zmiany i tożsamości osoby w zmianie. jestem ciekawa waszych refleksji!

Poniżej zostawiam Arkusz do pobrania – wypełnij i przywieź na tablicy, niech to będzie kolejny Twój atrybut zmiany!

Chcę pobrać Arkusz

* indicates required
Zapisuje się do newslettera i pobieram Arkusz

Serdecznie zapraszam do odsłuchania podcastu oraz subskrybcji mojego kanału na Spotify oraz iTunes. Jestem też na YouTube! Będę niezwykle wdzięczna za dodanie opinii, subskrypcje mojego podcastu na Spotify oraz iTunes,  YouTube! Dziękuje, że słuchacie! Dotarcie do kolejnych osób będzie możliwe tylko dzięki Waszym kilku kliknięciom, z góry dziękuje!

 

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, jako specjalista albo osoba, która dąży do zmian w zakresie zdrowia, zapraszam na szkolenie o narzędziach i technikach do wprowadzania zmian wykorzystujących psychologię, a konkretnie terapię akceptacji i zaangażowania (ACT). Jej skuteczność w zakresie wsparcia w zmianach jest potwierdzone naukowo, a techniki wykorzystywane między innymi w skutecznym odchudzaniu. 

You may also like