fbpx
Home BLOG Dlaczego warto opierać cele na wartościach? (podcast)

Dlaczego warto opierać cele na wartościach? (podcast)

by Anna Paluch
cele oparte na wartościach
Cele oparte na wartościach

Dlaczego warto opierać cele na wartościach? (podcast)

Czasem dobrze pójść na spacer, bez celu, przed siebie. Wiemy, że dobrze jest słuchać intuicji. Jednak mimo wszystko, działamy zazwyczaj w jakimś konkretnym celu. Cel jest ważny, dzięki niemu wiemy, co chcemy osiągnąć. W związku z wybranym celem, kolejnym krokiem jest ustalenie planu działania, żeby wiedzieć w jaki sposób osiągnąć zamierzony cel. Przecież droga jest równie ważna.

Jak wyznaczać cele zdrowotne?

W oparciu o wartości. Dzięki hierarchii wartości podejmujemy dobre i ważne decyzje lepiej i łatwiej. Jeśli wierzymy i afirmujemy pewne wartości łatwiej osiągamy cele, również te związane ze zdrowiem. Jednak wartość a cel to nie to samo. Wartość jest naszym kompasem, to serce naszego planu. Jaką osobą chcesz teraz być? Natomiast cel jest konkretnym działaniem, mózgiem naszego planu. Jak wiesz to pełni szczęścia potrzebujemy i serca i rozumu. Dlatego opierając na wartościach nasze cele mamy większą szansę na sukces. Kierując się wartościami nie musimy obawiać się porażki, bo najważniejsze wartości są w naszym życiu trwałe i możemy do nich łatwo powrócić.

Kluczowe jest więc pytanie: Dlaczego?

  • Dlaczego ważne jest dla ciebie zdrowie i chcesz zmienić swój styl życia na zdrowszy?
  • Dlaczego miałabyś chcieć dokonać zmiany?
  • Dlaczego wprowadzone zmiany będą miały wpływ na wyznawane przez ciebie wartości?

Zapraszam na pierwszy podcast, który nie jest rozmową. Pokazuje ci w nim, dlaczego warto wyznaczać cele w oparciu o wartości. Jak to wpływa na motywację? Dlaczego pomaga w osiąganiu trwałych efektów?

Serdecznie zapraszam do odsłuchania podcastu oraz subskrybcji mojego kanału na Spotify oraz iTunes.Czekam na pierwsze opinie i komentarze. Chcecie więcej takich podcastów?

You may also like