fbpx
Home PODCASTY Czułość w odchudzaniu. Rozmowa z Kamilą Urbaniak (Podcast)

Czułość w odchudzaniu. Rozmowa z Kamilą Urbaniak (Podcast)

by Anna Paluch
czułość
czułość

Czułość w odchudzaniu. Rozmowa z Kamilą Urbaniak

Z największą przyjemnością prezentuje wam dzisiaj podcast – rozmowę z Kamilą Urbaniak znaną jako Kreatornia Zmian. Mamy z Kamilą bardzo podobne poglądy na temat diet i odchudzania, a i tak za każdym razem biorę coś nowego dla siebie. Jestem przekonana, że dla was to również będzie ważna i wartościowa godzina. Mam nadzieję, że po odsłuchaniu spojrzycie na siebie z (jeszcze większą) czułością. Jej w tym świecie przepełnionym oczekiwaniami, przekonaniami, nigdy dość.

To nasz druga rozmowa z Kamilą, stąd moje przekonanie i chęć spotkania się znów. Poprzedni podcast dedykowany był zaburzeniom hormonalnym, w szczególności PCOS, w których Kamila również się specjalizuje jako dietetyk. Wtedy również rozmawiałyśmy o tym, jak ważne jest zaopiekowanie się sobą całościowo. To równie ważny element co dietoterapia czy leczenie.

A dzisiaj? O czułości w odchudzaniu. To najlepsze zdanie opisujące, o czym tak właściwie rozmawiałyśmy z Kamilą. Czułość w diecie, odchudzaniu. Bardzo mnie ten zwrot poruszył, kiedy o nim pierwszy raz usłyszałam. Może dlatego, że skojarzył mi się z książką „Czuła przewodniczka”, która rozwaliła mnie na 1000 kawałków i posklejała jednocześnie. Lubię to słowo, jest takie otulające. Myślę, że w pewien sposób stało się też moim słowem dla tego roku. Otacza mnie zewsząd. Kojarzy mi się ze spokojem, wsłuchaniem się w siebie, z intuicją. Sama też chyba szukałam jej przez długi czas i mam wrażenie, że coraz częściej znajduje ją w sobie i dla siebie. Takie właśnie powinno być to nasze dbanie o siebie – czułe. Co to oznacza? Wyrozumiałość, wolność wyboru, dbanie o siebie i stawianie sobie takich wyzwań, które nie są obciążające. To kierowanie się ważnymi dla nas wartościami, które pomagają nam w podejmowaniu na codzień decyzji, co wybieram i dlaczego właśnie to, właśnie teraz.

Oczywiście, czasem potrzebujemy postawić przed sobą wyzwanie. Ale niech to będzie Twoje wyzwanie, nie koleżanki czy instagramerki. Niech ono będzie miało wartość i cel dla ciebie. Zdecyduj, w jakiej formie chcesz i możesz się z nim zmierzyć. Kiedy poczujesz zmęczenie odpuść. Wsłuchaj się w siebie, w swoje ciało. Czasem nic lepiej nie pomoże nam w zmierzeniu się ze stresem niż czekolada. Zjedz i nie obwiniaj się o zmarnowany dzień. Już za chwilę, jeśli zechcesz możesz zrobić kolejny krok w stronę zdrowia. Ale może poszukasz innych sposobów na radzenie sobie w kryzysie i również z nich będziesz korzystać? Bądź dla siebie wyrozumiała.

Zwróciłyśmy uwagę na jeszcze jeden aspekt czułości wobec siebie w kontekście planowania i organizowania. Zmiana nie polega na tym, by w naszą wypełnioną codzienność dokładać nowe zadania związane z przygotowywaniem posiłków czy długą, regularną aktywnością fizyczną. Nie da się dołożyć do wypełnionego pudełka czegoś jeszcze! Owszem, czasem pomocne bywa odpowiednie ułożenie tych powrzucanych rzeczy, nie oszukamy jednak rozmiarów rzeczy i pojemności pudełka. Podobnie jest z naszym dniem. Nie wydłużymy doby, nie ma szans. Nie przeorganizujemy pracy na etacie z 8 na 6 godzin. Często wprowadzenie zmian wymaga zrezygnowanie z czegoś. A to nam się nie mieści w głowie! Zwłaszcza, że wiele z tych obowiązków wynika z przekonań na temat pełnionych ról.

Zapraszam do odsłuchania podcastu! Podziel się nim z innymi kobietami, którym życzysz więcej czułości.

Serdecznie zapraszam do odsłuchania podcastu oraz subskrybcji mojego kanału na Spotify oraz iTunes. Czekam na pierwsze opinie i będę szalenie wdzięczna za rekomendacje na iTunes.

Podcastów możesz też słuchać na YouTube!

Poznaj mojego gościa!

Kamila Urbaniak – dyplomowana dietetyczka z PCOS, miłośniczka pracy nad sobą i psychologii, studentka w najstarszej w Europie angielskiej szkole coachingu. Uczy kobiety prowadzić dietoterapię z czułością do siebie w insulinooporności, zaburzeniach hormonalnych, PCOS i niepłodności.  Autorka programu dietetycznej przemiany z czułością „Twój złoty środek”. Opartego na połączeniu elementów terapii akceptacji i zaangażowania ACT z wiedzą dietetyczną i pracą na wartościach życiowych Uczestniczek. Tak by wspierać budowanie dobrej relacji z jedzeniem holistycznie i w trosce o zdrowie psychiczne na głębokim poziomie. Prowadzi sklep z autorskimi produktami online, których celem jest mądre wsparcie kobiet w trosce o ich zdrowie. Bez nakazów, zakazów i presji. 

You may also like