fbpx
Home BLOG PCOS psychodietetycznie. Rozmowa z dietetyk Kamilą Urbaniak

PCOS psychodietetycznie. Rozmowa z dietetyk Kamilą Urbaniak

by Anna Paluch
PCOS
PCOS

PCOS psychodietetycznie. Rozmowa z dietetyk Kamilą Urbaniak

„Życzę każdej kobiecie, absolutnie każdej, aby przytuliła sama siebie, polizała swoje rany, pomyślała, że jest Super Piękną Babką…”

Kamila Urbaniak

Nie umiem siebie pochwalić, tym razem jednak jest mi może łatwiej, bo to nie ja gram pierwsze skrzypce. Mam poczucie, że to cholernie dobra rozmowa i jestem z siebie dumna, bo wybrałam temat, cudowną specjalistkę o kojącym głosie i zadałam dobre pytania, które otworzyły nam pięknie temat. Chwalę się, bo mam poczucie wykonania dobrej roboty. Temat wydawał się wąski i specjalistyczny, a wyszła z tego rozmowa pomocna każdej kobiecie, matce, przyjaciółce. Jest mega autentycznie dzięki doświadczeniu Kamili. Sprawdź sama!

Zaburzenia hormonalne, niestety coraz bardziej popularne, oddziaływują negatywnie na nasze zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne, w końcu układ hormonalny i nerwowy są ze sobą powiązane. Dieta oparta na przetworzonych i gotowych produktach, niedostosowana lub brak aktywności, środowisko w jakim funkcjonujemy, nie pomagają, pomóc musimy sobie sami zmieniając prowadzony styl życia.

Zespół policystycznych jajników (PCOS) jedno z zaburzeń hormonalnych, które dotyczy oczywiście kobiet, bywa dla wielu z nich wstrząsem, zawstydzającym problemem, a czasem wymówką by nie podejmować działania. Ten problem dotyka wiele z nas i naprawdę nie ma powodu do wstydu, ale jest pole do działania poprzez dietę, aktywność fizyczną, odpowiednio dobraną farmakologię czy wsparcie psychologiczne. Wszystko razem tworzy naprawdę dobry sposób na poprawienie jakości życia.

Właśnie o tych ważnych aspektach wsparcia w funkcjonowaniu z PCOS miałam przyjemność porozmawiać z Kamilą Urbaniak dietetyczką, która wyspecjalizowała się w zaburzeniach hormonalnych, ponieważ sama się z nimi zmaga. Dzięki temu jej przekaz jest jeszcze bardziej autentyczny. To jest dla mnie bardzo ważna rozmowa, bo mocno zaakcentowana została sfera emocji, motywacji, kobiecości. Zapraszam!

Mam nadzieję, że po odsłuchaniu poczujecie się lepiej, może podzielicie się z nami i innymi swoimi doświadczeniami?

Serdecznie zapraszam do odsłuchania rozmowy oraz subskrybcji mojego kanału na Spotify oraz iTunes.Czekam na pierwsze opinie i komentarze. Chcecie więcej takich rozmów?

Poznaj mojego gościa

Kamila Urbaniak – dyplomowana dietetyczka z PCOS, miłośniczka pracy nad sobą i psychologii, studentka w najstarszej w Europie angielskiej szkole coachingu. Pracuje głównie z kobietami z zaburzeniami hormonalnymi, insulinoopornością, niepłodnością oraz PCOS. Prowadzi indywidualne poradnictwo dietetyczne oraz sklep z autorskimi produktami online, które pomagają poradzić sobie z konkretnymi problemami zdrowotnymi dietoterapią. Autorka bloga Kreatornia Zmian.pl. Prywatnie miłośniczka psychologii, muzyki, książek i rozwoju osobistego oraz biznesowego.

Polecane lektury:

You may also like