fbpx
Home BLOG Wyzwalacze napadów objadania się (Podcast)

Wyzwalacze napadów objadania się (Podcast)

by Anna Paluch
wyzwalacze napadów objadania

10 wyzwalaczy napadów objadania

Napady objadania się to oczywiście bardzo złożony problem. Ich ilość i intensywność jest wyznacznikiem zaburzeń odżywiania. Jednak wiele osób czuje dyskomfort z powodu tempa, ilości, jakości zjadanych produktów. Mówimy wtedy o epizodach napadowego objadania się. Warto zająć się problemem zanim przerodzi się w coś poważniejszego. Dzisiaj przygotowałam dla Ciebie listę 10 najczęściej opisywanych, podczas konsultacji z klientkami, wyzwalaczy napadów objadania się.  Określanie wyzwalaczy jest jednym z ważnych etapów pracy nad radzeniem sobie z napadami. Mimo, że to problem psychologiczny, związany z emocjami i napięciami, to jednak reakcją jest zachowanie bardzo często w reakcji na wyzwalacz. Ich identyfikacja, zmiana lub eliminacja będzie bardzo ważna. Czy znalazłaś wśród opisanych przeze mnie w podcaście wyzwalaczy, te które działają na Ciebie? Może być ich kilka, bo część z nich jest ze sobą mocno powiązana. Zapraszam na kolejny odcinek psychodietetycznego podcastu!

Przypominam też odcinkach na temat napadowego objadania w szerszej perspektywie oraz rozpoznania kompulsywnego objadania. 

Wyzwalacze związane ze sposobem odżywiania i odchudzaniem

Wyzwalacze związane z obszarem psychologicznym

Napady objadania bywają efektem stosowania diet i rozregulowania mechanizmów głodu i sytości, bywają pokłosiem zaburzonej relacji z jedzeniem powiązanej ze stosowaniem diet bez przyjrzenia się prawdziwym motywom zmiany. Napady objadania są powiązane z odchudzaniem, bo wiele osób, które ulega napadom objadania ma za sobą diety odchudzające, poczucie porażki w tym obszarze. Dlatego ważnym elementem naprawy relacji z jedzeniem jest poradzenie sobie z napadami objadania poprzez głęboką pracą, dopiero później możemy realizować cele związane z utratą wagi. Jeśli czujesz tę potrzebę, zapraszam do udziału w KURSIE SKUTECZNEGO ODCHUDZANIA (Z) GŁOWĄ. SZCZEGÓŁY PONIŻEJ.


Serdecznie zapraszam do odsłuchania podcastu oraz subskrybcji mojego kanału na Spotify oraz iTunes. Jestem też na YouTube! Będę niezwykle wdzięczna za dodanie opinii, subskrypcje mojego podcastu na Spotify oraz iTunes,  YouTube! Dziękuje, że słuchacie! Dotarcie do kolejnych osób będzie możliwe tylko dzięki Waszym kilku kliknięciom, z góry dziękuje!

 

 

Czy można naprawić relację z jedzeniem w 8 tygodni? Pewnie nie zupełnie, ale można stworzyć solidny i trwały fundament w procesie naprawiania relacji z jedzeniem. Zmiana nawyków zdrowotnych, trwałe odchudzanie czy poradzenie sobie z zaburzonymi wzorcami jedzenia to proces, który wymaga czasu, cierpliwości, otwartości i wsparcia. Mam to dla Ciebie! Kurs Odchudzanie (z) głową to przestrzeń do zmian i refleksji systematycznie, ale w swoim tempie i intensywności. Zapraszam na warsztaty online przez 8 tygodni, spotykamy się regularnie co tydzień.

Kurs Odchudzania z głową pomoże Ci naprawić relację z jedzeniem, zmienić nawyki zdrowotne i dokonać trwałych zmian w odżywianiu i w życiu.

You may also like