fbpx
Home BLOG Jak znaleźć przestrzeń do odchudzania? (Podcast)

Jak znaleźć przestrzeń do odchudzania? (Podcast)

by Anna Paluch

Jak znaleźć przestrzeń do odchudzania?

Czym jest przestrzeń do odchudzania? To nasze zasoby miejsca, czasu, samodyscypliny i konsekwencji do prowadzenia redukcji masy ciała. Kiedy myślę o przestrzeni, myślę o miejscu w Twoim kalendarzu na wprowadzenie nowych zasad i działań. Myślę o przestrzeni w głowie, gdzie jest twój określony cel oparty o to, co liczy się dla ciebie. Myślę o przestrzeni w życiu, które zaczyna być zdrowsze, otaczają Cię atrybuty zmiany zamiast atrybutów wymówek. Znajdowanie przestrzeni do odchudzania to proces przygotowawczy do redukcji, która dzięki tej organizacji będzie skuteczna i trwała. Musisz być świadoma tego, że etap redukcji potrwa kilka tygodni czy miesięcy. Nie chcę Cię straszyć, chciałabym Cię przygotować. Znajdźmy przestrzeń do odchudzania i zróbmy to dobrze, jeśli to właśnie jest Twój cel.

W pracy z moimi klientkami zawsze mówię, najpierw naprawmy relację z jedzeniem, później zastanowimy się, czy wchodzimy na redukcję. Właśnie na etapie naprawiania relacji z jedzeniem tworzymy przestrzeń dla zmian. Szukamy miejsca w kalendarzu, stawiamy granice w realizowaniu priorytetów, wprowadzamy drobne nawyki i dobre rutyny, otaczamy się tym, co wspiera zmianę. Czasem wydaje nam się, że wszystko jest poukładane, ale kiedy rozważamy wprowadzenie systematycznie i konsekwentnie działań w najbliższych tygodniach okazuje się, że to jeszcze nie ten moment, bo czeka mnie trudny czas w pracy, relacji. Trudno rozgraniczyć szukanie wymówek od określenia najlepszego czasu na dokonywanie dużych zmian. Wiem, że nie ma idealnego momentu i zawsze się może coś posypać, ale wierzę, że jeśli przyjrzymy się sobie i swoim zasobom, możemy określić ten najlepszy moment. Ona czasem wymaga spontaniczności i pójścia za głosem serca, a czasem analizy. Ty wiesz najlepiej. Jesteś ekspertem od siebie.

Kilka ważnych zdań wyciągniętych z dzisiejszego podcastu:

  • Przestrzeń do odchudzania to przestrzeń w kalendarzu, miejsca i czasu, to wewnętrzny spokój, który daje ci poczucie, że napięcia i emocje cię nie rozproszą, to stawiane granicę nauka delegowania zadań, bo zrobienie miejsca na nowe wymaga zrezygnowania z czegoś innego. 
  • Przestrzeń w głowie to również akceptacja dyskomfortu. Możemy zrobić naprawdę wiele, żeby wprowadzane zmiany były jak najmniej obciążające, ale edukacja masy ciała to zadanie, które wymaga konkretnych, konsekwentnych działań. Musisz przygotować się na dyskomfort, możesz popracować by był możliwie mało odczuwalny.
  • Budowanie przestrzeni do odchudzania to tworzenie sprzyjającego otoczenia. To stawianie za priorytet tego, co kręci się wokół zdrowia. To lepsze, ale nie idealne wybory żywieniowe. To więcej spontanicznej, ale nie ekstremalnej aktywności. Jeden systematyczny prozdrowotny nawyk bardzo często popycha nas do kolejnych. Łatwiej robić poważne kroki, kiedy znamy własne reakcje na te mniejsze.

Serdecznie zapraszam do odsłuchania podcastu oraz subskrybcji mojego kanału na Spotify oraz iTunes. Jestem też na YouTube! Będę niezwykle wdzięczna za dodanie opinii, subskrypcje mojego podcastu na Spotify oraz iTunes,  YouTube! Dziękuje, że słuchacie! Dotarcie do kolejnych osób będzie możliwe tylko dzięki Waszym kilku kliknięciom, z góry dziękuje!

 

 

Czy można naprawić relację z jedzeniem w 8 tygodni? Pewnie nie zupełnie, ale można stworzyć solidny i trwały fundament w procesie naprawiania relacji z jedzeniem. Zmiana nawyków zdrowotnych, trwałe odchudzanie czy poradzenie sobie z zaburzonymi wzorcami jedzenia to proces, który wymaga czasu, cierpliwości, otwartości i wsparcia. Mam to dla Ciebie! Kurs Odchudzanie (z) głową to przestrzeń do zmian i refleksji systematycznie, ale w swoim tempie i intensywności. Zapraszam na warsztaty online przez 8 tygodni, spotykamy się regularnie co tydzień.

Kurs Odchudzania z głową pomoże Ci naprawić relację z jedzeniem, zmienić nawyki zdrowotne i dokonać trwałych zmian w odżywianiu i w życiu.

 

You may also like