fbpx
Home PSYCHE Psychologia dla dietetyka cz. II. Praktyczne narzędzia

Psychologia dla dietetyka cz. II. Praktyczne narzędzia

by Anna Paluch
praktyczne narzędzia

Psychologia dla dietetyka cz. II. Praktyczne narzędzia

Mój bestsellerowy E-kurs psychodietetyczny „Psychologia dla dietetyka (i nie tylko)” porusza najważniejsze aspekty pracy z pacjentem w gabinecie dietetycznym z wzięciem pod uwagę aspektów psychodietetycznych. W odpowiedzi na pytania jak zastosować te wskazówki w praktyce powstaje druga część kursu poświęcona narzędziom i technikom psychologicznym pomocnym w dokonaniu trwałej zmiany zdrowotnej i uzyskaniu zadowalających efektów. W końcu wiedzę trzeba wykorzystać jak najlepiej w praktyce!

W najnowszym kursie dzielę się  moim doświadczeniem w pracy z pacjentem oraz efektami analizowania teorii, które bardzo chciałam przełożyć na praktykę, wiedząc, że to właśnie praktyczne narzędzia cieszą się zainteresowaniem specjalistów. Jak wykorzystać wiedzę w praktyce? – pytacie. Ten kurs to odpowiedź. 

Każdy z bloków tematycznych będzie poświęcony innemu czynnikowi psychologicznemu, który ma znaczenie w zmianie i kierowanym w tym temacie technikom psychoedukacyjnym. Będą webinary w grupie na FB dedykowanej kursowi, kreatywne zadania domowe i ebook z 8 tygodniowym programem pracy z pacjentem.

Kurs jest skierowany do pracy nad zmianami w zakresie odchudzania, ale metody mogą być wykorzystywane również w innych aspektach zmian zdrowotnych.

Start 1 edycji kursu: 1 sierpnia

PLAN KURSU

  1. Rola monitoringu i autorefleksji w dokonywaniu zmian zdrowotnych. Jak prowadzić monitoring? Na co zwracać uwagę? Jak odczytywać uzyskane informacje?
  2. Praca z przekonaniami, myślami automatycznymi oraz zniekształceniami poznawczymi dotyczącymi diet i odchudzania. Dlaczego są błędne? Jak je rozpoznawać i na nie reagować?
  3. Narzędzia psychodietetyczne pomocne w planowaniu zmian zdrowotnych.  Planowanie zmian jest jednym z najważniejszych predyktorów zmian w zakresie zdrowia. Jednak plan to nie tylko jadłospis, bo w zakresie odchudzania można i warto planować wiele. Jak tworzyć skuteczne plany dietetyczne? Jakie są najważniejsze elementy planu? Po co pacjentowi planner odchudzania?
  4. Narzędzia psychodietetyczne pomocne w motywowaniu do zmian? Jak w sposób praktyczny wzbudzać motywację wewnętrzną, a więc tą odpowiedzialną za trwałe i skuteczne działanie? Czy nagrody i kary mają sens, a jeśli tak, to kiedy warto z nich korzystać?
  5. Jak wykorzystać elementy coachingu w odchudzaniu pacjenta? Szukanie zasobów pomocnych w zmianie i naprawianie relacji z jedzeniem.
  6. Listy, skale i wykresy. Graficzne i kreatywne sposoby motywujące do wytrwania w zmianie.
  7. Narzędzia psychodietetyczne pomocne w radzeniu sobie z emocjonalnym jedzeniem, zajadaniem stresu i napadach objadania się. Często największym problem w wytrwaniu w zmianie są pojawiające się „ataki” przejadania się w ramach radzenia sobie z czynnikami emocjonalnymi. Jak naprawić relację z jedzeniem i lepiej zarządzać trudnymi emocjami?
  8. Narzędzia psychodietetyczne pomocne we współpracy z małym pacjentem. Jak pracować praktycznie nad zmianami u dzieci w różnym wieku i z różnymi problemami (nadwaga, niechęć do próbowania nowych produktów).
  9. Narzędzia psychodietetyczne wykorzystywane do pracy nad innymi czynnikami psychologicznymi, które mają znaczenie w skutecznym odchudzaniu – asertywność, elastyczność, kreatywność, poczucie własnej skuteczności.
  10. Wzmacnianie samokontroli w odchudzaniu. 
  11. Jak utrzymać motywację i pozytywne nastawienie do zmian? Psychodietetyka w służbie utrzymania nowego, zdrowego stylu życia. Czy korzystać w uważnego i intuicyjnego jedzenia?

BONUS

Każdy z uczestników na zakończenie otrzyma ebook z ćwiczeniami dla dorosłego i małego pacjenta. To 8 Tygodniowy Praktyczny Program Pracy z Pacjentem. Dwuczęściowy ebook będzie podzielony na etapy pracy w gabinecie z pacjentem nad najważniejszymi aspektami zmiany zdrowotnej. 

PROWADZĄCA

Anna Paluch – psycholog, psychodietetyk, specjalista ds. żywienia, trener, ale przede wszystkim fanka holistycznego podejścia do zdrowego stylu życia i diety. Właścicielka Gabinetu Psychodietetycznego Flow by Ania, współautorka bloga poświęconego zdrowemu stylowi życia oraz treściom specjalistycznym dla dietetyków dbamocud.pl i autorka e-kursów specjalistycznych: E-kursu “Podstawy psychologii w kontekście zmiany” oraz “Zarządzanie stresem w zdrowiu”. W swojej pracy zawodowej skupia się przede wszystkim na temacie napadowego objadania się. Prowadzi szkolenia i webinary z zakresu psychodietetyki współpracując z portalem Psychologia w Polsce. Prowadzi grupę wsparcia dla osób z zaburzeniami odżywiania. 

OPINIE UCZESTNIKÓW O  KURSIE

Głównym zadaniem dietetyka jest praca nad zdrowiem ciała. Jednak należy pamiętać, że aby Ciało było zdrowe, musi być w nim również zdrowy duch. Dietetyk staję się zatem kimś, kto pomaga nie tylko w sferze fizjologicznej, ale i psychicznej. Coraz częściej dba o sferę motywacji swoich klientów. Motywy, które skłaniają do pracy nad swoim ciałem (najczęściej schudnięciem) mogą wydawać się całkiem błahe, jednak z doświadczenia wiem, że podszyte są głębszym problemem. Jak zatem rozmawiać z klientem aby motywować go do osiągnięcia sukcesu? Jak dobrze pokierować osobą z zaburzeniami odżywiania oraz jak skutecznie pracować z dziećmi i ich rodzicami? Odpowiedź na te pytania uzyskasz na kursie prowadzonym przez Panią Annę Piotrowską. Polecam serdecznie.

M. Szpojda Psycholog.

Gorąco polecam kurs Psycho dla dietetyka prowadzony przez Panią Annę Piotrowską. Jestem dietetykiem, cały czas się szkolę i rozwijam, wydawałoby się, że nic już mnie nie zaskoczy, ale ten kurs jest inny…! Wiedza przekazana prostym i przyjemnym językiem, w sposób skłaniający do głębszych przemyśleń nad naszą współpracą z pacjentem + praktyczne porady. Ogromną zaletą tego typu kursu jest to, że nie narzuca terminów szkoleń tylko mogę usiąść do materiałów w dogodnym dla mnie momencie. Pani Aniu, dziękuję i polecam!

mgr inż. Julita Dudicz dietetyk Poradni Dietetycznej – Ku zdrowej diecie!

Ogromnie polecam ten kurs wszystkim lekarzom, zwłaszcza tym, którzy zajmują się pacjentami, u których otyłość stanowi punkt zwrotny na drodze do zdrowia, jak i pediatrom i psychiatrom zaangażowanym w opiekę nad osobami z zaburzeniami odżywiania. Doskonale stworzone materiały, które w przystępny sposób wytłumaczą jak dzięki metodom stosowanym w psychologii pomoc pacjentom.

Ten kurs to również przypomnienie dla nas, ze pracujemy z człowiekiem, a nie “przypadkiem” , i ze podejście holistyczne to klucz do sukcesu !

Marta Fulmańska-Anders – lekarz w trakcie specjalizacji

KOSZT KURSU

Koszt kursu  w przedsprzedaży 1 edycji kursu do 1 sierpnia to 199 zł (zamiast 229 zł) za 10 tygodni intensywnej pracy – praktycznych narzędzi psychologicznych skierowanych do specjalistów oraz dodatek w postaci ebooka Zeszytu ćwiczeń. Bez siedzenia na nudnym szkoleniu możesz w każdym momencie, w którym będziesz mieć ochotę, w zaciszu domu popracować nad materiałami z kursu.

  • 11 zestawów materiałów w formie pdf i dodatkowe listy do wykorzystania w pracy,
  • 5 livów na grupie FB dedykowanej kursowi, gdzie opowiem więcej o zastosowaniu wybranych narzędzi i odpowiem na pytania.
  • zadania domowe do wykonania z możliwością analizy na grupie FB waszych odpowiedzi,
  • bonusowy ebook 8 Tygodniowy Praktyczny Zeszyt ćwiczeń dla specjalisty do pracy z klientem 
  • moje wsparcie przez cały czas projektu, jestem do Twojej dyspozycji mailowo czy przez skype w każdym momencie kursu
  • wiedzę, narzędzia, triki, wskazówki, ciekawostki z zakresu psychodietetyki, które ułatwią Ci życie i pomogą klientowi dokonaniu skutecznej i trwałej zmiany
  • możliwość podniesienia kwalifikacji zawodowych,
  • możliwość intensywnej pracy nad swoją karierą zawodową w odpowiednim dla nas miejscu i czasie,
  • zaświadczenie ukończenia kursu
  • możliwość otrzymania fakturyCzy to dużo za 11 bloków tematycznych pełnych wiedzy i inspiracji? 

Dołącz już teraz!

Będzie praktycznie i kreatywnie!

You may also like