fbpx
Home E-KURSY I SPOTKANIA Webinar psychodietetyczny: problemy z jedzeniem u dzieci w wieku przedszkolnym

Webinar psychodietetyczny: problemy z jedzeniem u dzieci w wieku przedszkolnym

by Anna Paluch
webinar dla specjalistów

webinar dla specjalistów

Webinar psychodietetyczny: problemy z jedzeniem u dzieci w wieku przedszkolnym

Zapraszamy na nowy webinar dla specjalistów pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym i ich rodzicami. Dedykowany dietetykom, nauczycielom, psychologom, ale również rodzicom. Tematy, które poruszymy dotyczą popularnych problemów, z którymi borykają się rodzice małych dzieci. Oczywiście pozostajemy w sferze psychodietetyki oraz relacji, emocji i potrzeb rozwojowych. Podczas webinaru będziemy opierać się na konkretnych przypadkach z którymi pracowaliśmy.

Start: 26 marca godz. 20.00

Czas trwania: 1,5 godziny

Tematy, które zostaną poruszone:

Butelka dobra na wszystko.

O tym, dlaczego niektóre dzieci mają problem ze zrezygnowaniem z picia mleka z butelki przed snem, w nocy, z rana…? Jak butelka pomaga regulować emocji i dlaczego w pewnym wieku nie jest to wskazane? Jak w asertywny sposób wspomóc dziecko w procesie odstawiania butelki?

Przewidywalność, stałość, jasne zasady.

O tym, dlaczego harmonogram dnia jest tak ważny w życiu dziecka? Które rytuały związane z przyjmowaniem posiłków wspierają apetyt dziecka, które wręcz przeciwnie? Jak stworzyć harmonogram posiłków uwzględniając tak zwane okienka drzemkowe. I dlaczego wspólne biesiadowanie z rodzicami przy stole jest tak ważne dla rozwoju dziecka.

Przedszkole.

O tym, jaki wpływ na zachowanie dziecka ma lęk separacyjny. Po czym poznać brak adaptacji przedszkolnej, jak wspomóc dziecko w procesie oswajania lęku?

Wspólnie przy stole.

 O tym, dlaczego większość dzieci nie potrafi spożywać posiłków siedząc wspólnie z rodzicami przy stole.  Jakie są skuteczne sposoby „zatrzymania” malucha przy talerzu i dlaczego wspólne spożywanie posiłków ma wpływ na rozwój dziecka?

Rozumiem, że to trudne – masz prawo tak się czuć.

O tym, czego dzieciom i rodzicom trzeba, aby poczuć się lepiej czyli trudna sztuka wspierania maluchów w trudnych sytuacjach związanych z przyjmowaniem lub brakiem pozwolenia na przyjmowanie posiłków.

Zapraszamy specjalistów do których trafiają rodzice z dziećmi na tym nowym i trudnym etapie życia rodziny, ale również samych rodziców, by dowiedzieć się jak być przygotowanym na ten wymagający czas. Webinar dla specjalistów szczególnie dedykujemy dietetykom ponieważ z problemami związanymi z jedzeniem rodzice to ich wybierają jako specjalistów „pierwszego kontaktu”. 

Koszt: tylko 79 zł w tym: 

– szkolenie z możliwością zadawania pytań,

– materiały wysłane po webinarze,

– zaświadczenie o  uczestnictwie,

– link do pobrania nagrania, jeśli chcesz do niego wracać lub nie możesz być w tym terminie z nami, 

– możliwość wystawienia faktury,

 

O prowadzącej:

Webinar dla specjalistów

Marta Szpojda

Jestem magistrem psychologii oraz specjalistą ds żywienia dzieci. Prowadzę szkolenia oraz udzielam prywatnych konsultacji (również on-line). Pomagam w nauce tworzenia pozytywnej, pełnej ciepła relacji. Doradzam jak radzić sobie z trudnymi emocjami swoimi i dziecka. Zajmuję się także nauką i przywracaniem zdrowych nawyków żywieniowych u niemowląt i dzieci. Prowadzę stronę Marta Szpojda. Zdrowe emocje. Zapraszam!

 

 

 

 

REJESTRACJA

 

 

You may also like