fbpx
Home BLOG Wyzwanie: „Samokontrola w odchudzaniu (i nie tylko)”

Wyzwanie: „Samokontrola w odchudzaniu (i nie tylko)”

by Anna Paluch
samokontrola
samokontrola

Wyzwanie: Samokontrola w odchudzaniu (i nie tylko)

Wprowadzanie z pacjentami nowych nawyków nie było by jeszcze takie straszne, o wiele gorzej jest sobie poradzić z wygaszaniem starych nawyków i rezygnowaniem z niezdrowych przyzwyczajeń. Wciąż słyszymy, że tak trudno mi się powstrzymać. Samokontrola – koszmar niespełnionych postanowień? Zapraszam na wyzwanie wzmacniania siły woli, skutecznie i nieprzewidywalnie…

Dokonując różnych zmian, w zakresie zdrowia i nie tylko, często mamy wrażenie, że ucieka z nas zapał jak z dziurawego, dmuchanego materaca, jest coraz bardziej niewygodnie. A przecież na początku był, jeszcze rano było tyle energii i chęci. Co się dzieje z moją silną wolą, że w pewnym momencie, nie jestem w stanie się powstrzymać?

Wiele osób nie uznaje istnienia silnej woli, nie wierzy w możliwość wzmocnienia samokontroli by przed czymś się powstrzymać, przecież zawsze wygra natychmiastowa gratyfikacja (nagroda), wygra przyjemność, regulacja emocji, zachcianka. Przyznaje, mi również trudno uwierzyć, że można w sobie bez problemu wypracować postawę pełną ZEN. Nie wzruszę się na widok słodyczy, przed którymi przez 10 lat nie potrafiłam się powstrzymać w chwilach kryzysu i nie tylko, po prostu nigdy nie potrafiłam. Wierzę jednak, że można zmienić sposób myślenia o tym, czego chcę, na co mam wpływ i jaką DZISIAJ podejmę decyzję. To jest właśnie wzmacnianie samokontroli.

Na samokontrolę wpływa wiele czynników, najważniejsze to okoliczności, dlatego w czasach szybkiego dostępu do wszelkich dóbr tak trudno o silną wolę. Dlatego do tematu samokontroli podczas odchudzania trzeba podejść całościowo i zwrócić uwagę na czynniki, o których raczej zbyt wiele nie myślimy. Nie musisz chcieć się odchudzać, czerpiemy z tego samego zasobu samokontroli dla różnych wyzwań. Więc jeśli tylko masz przed sobą jakieś wyzwanie i trudno o mobilizację, dołącz.

  • Możesz być zaskoczony powiązaniami między silną wolą, a czynnikami, które wpływają na jej poziom.
  • Może niektóre wskazówki i informacje będą ci się wydawały śmieszne.
  • Może trudno będzie ci to zrozumieć, dopóki nie sprawdzisz lub przywołasz w pamięci własnych doświadczeń.

Zapraszam cię do 5 dniowego wyzwania „Samokontrola w odchudzaniu (i nie tylko)”.

Start wyzwania 23 września.

Praktyczne wskazówki z zakresu wzmacniania siły woli dla wszystkich dokonujących zmian i wspierających z dokonywaniu zmian przez podopiecznych. Bo czasem trzeba wykazać się sprytem, zwłaszcza we wzmacnianiu silnej woli!

Przez 5 dni będziesz otrzymywać codziennie maile z informacjami i sposobami, które możesz wykorzystać do wzmacniania samokontroli w odchudzaniu, zmianie stylu życia na zdrowszy, w każdej zmianie, która wymaga motywacji do robienia czegoś lub rezygnowania ze szkodliwego działania. W załączniku otrzymasz arkusz do pracy.

Podczas trwania wyzwania odbędzie się również live na IG. Dołącz już teraz!

Zapisuje się

* indicates required
Zapisuję się do newslettera
Zapisuję się do newslettera: wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celu wysyłki newslettera. W newsletterze czasami przekazywane są informacje o darmowych i płatnych szkoleniach Anny Paluch.

Pamiętaj, że szanuję Twoją prywatność. W każdej chwili możesz zrezygnować z wiadomości i materiałów, które do Ciebie przesyłam.

Wyzwanie jest wstępem do II edycji Mini-ekursów psychodietetycznych.

To 15 konkretnych, tematycznych lekcji w postaci materiałów .pdf oraz nagrań mp3, do odsłuchania w dowolnym miejscu i czasie. Pakiet zawiera 3 bloki tematyczne po 5 lekcji z pełnym zestawem materiałów.  To 15 dni intensywnego rozwoju zawodowego! Startujemy z II edycją już 28 września. 

Tylko teraz, przy okazji II edycji mini-kursów, masz możliwość wykupienia pakietu 3 kursów w dużo niższej cenie. 15 dni intensywnej pracy i ciekawych materiałów. Koszt całości to tylko 199 zł do 28 września. 

You may also like